18 Απριλίου, 2024
  • 18 Απριλίου, 2024

Ν. Ανδρονίκου: «Πληρώσαμε την κούραση…»

By on 10 Οκτωβρίου, 2017 0 81264 Views

Στον παράγοντα της κούρασης στάθηκε μετά την ήττα από το Βέλγιο, ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Ελπίδων, Νίκος Ανδρονίκου.

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

«Είμαι περήφανος για την προσπάθεια των παιδιών. Χάσαμε από μια ανώτερη ομάδα και είναι καλύτερη ομάδα το Βέλγιο. Όμως ήμασταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι τις καθυστερήσεις που δεχθήκαμε και το δεύτερο γκολ.

Είχαμε τις ευκαιρίες μας για να φτάσουμε στην ισοφάριση, όμως η κούραση δεν επέτρεψε στους παίκτες μας να ολοκληρώσουν τις προσπάθειες τους. Τα τελευταία λεπτά μπήκαμε 3-4 φορές στην περιοχή τους, αλλά δεν είχαμε καθαρό μυαλό για να σκοράρουμε.

Αυτό οφείλεται στην κούραση διότι τα παιδιά δεν έχουν παιχνίδια με τις ομάδες τους. Το ξέρουμε ότι όταν έχουμε δύο συνεχόμενα παιχνίδια, στο δεύτερο βγαίνουν τα σημάδια κόπωσης.

Εδώ στην έδρα μας θα πολεμούμε πάντα για τη νίκη. Σε κάθε αγώνα θα κυνηγούμε το βαθμολογικό κέρδος».