• 23 Απριλίου, 2024
  • Τρομερός ο Άρης…Διέλυσε 4-0 την ΑΕΚ και πάει για τίτλο!

Τρομερός ο Άρης…Διέλυσε 4-0 την ΑΕΚ και πάει για τίτλο!

By on 20 Μαρτίου, 2023 0 5032 Views

Τεράστια νίκη για τον Άρης  το παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της β’ φάσης του πρωταθλήματος Cyta
Η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι νίκησε 4-0 την ΑΕΚ και φωνάζει πως πάει για πρωτάθλημα, πιάνοντας στη δεύτερη θέση τους Λαρνακείς και μειώνοντας στο -4 από την κορυφή!
Με εξαίρεση κάποια μικά διαστήματα, ο Άρης ήταν καλύτερος από την ΑΕΚ και πανηγύρισε μια πέρα για πέρα δίκαιη νίκη.
Νωρίς στο παιχνίδι, στο 10ο λεπτό ο Κκαόριν άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Γκομίς να κάνει το 2-0 στο 57’ ενώ ενδιάμεσα ακυρώθηκε γκολ του Μπαμπίκα στο 37’.
Ο Άρης ήταν καταιγιστικός και πέτυχε άλλα δύο γκολ στο β’ ημίχρονο. Στο 74΄ ο κορυφαίος του αγώνα Μπαμπίκα έκανε το 3-0 για να έρθει και ο Μαγιαμπέλα στο 89’ να διαμορφώσει το τελικό και επιβλητικό 4-0.

Ακόμη ένα γκολ του Άρη στο Α ημίχρονο δεν μέτρησε αφού το VAR υπέδειξε ελάχιστα οφσάιντ τον σκορερ.

ΑΡΗΣ: Βανά, Μποακί, Πηλέας, Μπένγκτσον (64′ Μαγιαμπέλα), Γκομίς (64′ Μπρόρσον), Γιαγκό, Στρούσκι (75′ Μπράουν), Μουσούντα, Σόκε, Μπαμπίκα (75′ Στεπίνσκι), Κακόριν (83′ Γιαμπλόνσκι).
Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Καζού, Μπράουν, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Μαγιαμπέλα, Μονέ-Πακέ, Μπρόρσον, Γιαμπλόνσκι

ΑΕΚ: Πίριτς, Γκονζάλεθ (73′ Γιάκολις), Σανχούρχο, Τρισκόφσκι, Φαράζ (83′ Γκρόμοφ), Λόπες, Γκαρσία (75′ Κάσας), Μιλίτσεβιτς, Ροσάλες, Πονς (83′ Μάμας), Άλτμαν (73′ Νίκολιτς)
Στον πάγκο: Γκόρντιτς, Τούμπας, Κάσας, Γκρόμοφ, Εγγλέζου, Χριστοφόρου, Ναούμ, Ανδρέου, Γιάκολις, Μάμας, Νίκολιτς

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σόκε/Άλτμαν, Πονς
ΣΚΟΡΕΡ: 10′ Κακόριν, 57′ Γκομίς, 74′ Μπαμπίκα, 89′ Μαγιαμπέλα