29 Μαρτίου, 2024
  • 29 Μαρτίου, 2024

H Oμόνοια 29Μ κέρδισε τον Εθνικό και μπήκε σφήνα στη μάχη της ανόδου

By on 4 Μαρτίου, 2023 0 3303 Views

Με γκολ του Ιωάννου στο 74ο λεπτό η Oμόνοια 29ης Μαίου επικράτησε 1-0 του Εθνικού Άχνας στο Δάλι και έβαλε… φωτιά στην μάχη της ανόδου καθώς μπήκε και αυτή σφήνα στο κόλπο.
Ήταν ένα παιχνίδι που δεν πρόσφερε θέαμα, ούτε είχε τις πολλές φάσεις αλλά σε μια από αυτές που βρήκε η ομάδα του Γιάννου Λυμπουρή την έκανε γκολ, πανηγύρισε τη νίκη και έφτασε στους 37 βαθμούς.

OMΟΝΟΙA 29Μ.: Παπαστυλιανού, Σπύρου (85′ Φιλίππου), Ιωάννου, Ανδρέου, Αρτεμίου (85′ Φώτη), Γαβριηλίδης, Κύπρου, Ματθαίου (67′ Αντωνίου), Γκόμεθ, Βασιλείου (59′ Φροξυλιάς), Δημητρίου

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκαντίνοφ, Γκοροπέφσεκ, Περατικός, Βάντερ, Αλβαρίνιο (87′ Καλλένος), Κουντόμπιακ, Μ. Χαραλάμπους, Κυπριανού (85′ Δ.Χαραλάμπους), Χριστοφή, Λεάο, Κούτσακος (59′ Ηλία)

Στα άλλα παιχνίδια:

Η ΑΕΖ μετά το εκτός έδρας 2-0 επί της ΜΕΑΠ ξεπέρασε τον Οθέλλο που έμεινε στο 0-0 στην έξοδο του στην Αραδίππου με αντίπαλο την Ομόνοια.

Στο 35ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης άνοιξε το σκορ για την ΑΕΖ και στο 39ο λεπτό ο Ανδρέας Κωμοδίκης διαμόρφωσε το 2-0.