28 Μαρτίου, 2024
  • 28 Μαρτίου, 2024
  • Πήρε ανάσα η Δόξα…Στο β΄ημίχρονο βρήκε το μονοπάτι για τη νίκη(3-2 την Καρμιώτισσα)

By on 24 Φεβρουαρίου, 2023 0 25014 Views

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Δόξα
Η ομάδα του Κώστα Σακκά βρέθηκε να χάνει από την Καρμιώτισσα στην Περιστερώνα αλλά βρήκε το μονοπάτι για τη νίκη και το γύρισε 3-2 Έτσι έπιασε την ΕΝΠ στον βαθμολογικό πίνακα στους 18 βαθμούς.
Η ομάδα της Κατωκοπιάς όταν δέχθηκε το γκολ στο 23ο λεπτό από τον Ντούρις ο οποίος έβαλε την Καρμιώτισσα σε θέση οδηγού, αντέδρασε σωστά.
Έπρεπε πρώτα όμως να χάσει τεράστια ευκαιρία ο Ντούρις για να κάνει το 2-0 στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου για να ξυπνήσει η Δόξα
Στο 55΄ ο Τρούγιτς έφερε το ματς στα ίσα, στο 75’ ο Ασάντε με κοντινό πλασέ έκανε την ανατροπή και ο Κοβάσεβιτς με έναν κεραυνό στο 85’ πέτυχε το τρίτο γκολ.
Το μόνο που κατάφερε η Καρμιώτισσα ήταν να μειώσει σε 3-2 με τον Καλστά στο 90+1’.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Μπένι, Κέρλα, Τιντζανί (46′ Ασαμόα), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς
Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Αντενόν, Ίλιτς, Ασαμόα, Ογιάλα, Φαουάζ, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ, Μέσκα

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Γκραντινάρου, Μήτσο, Οικονομίδης (68′ Μπεν Σαλάμ), Ντούρις, Γκράβενμπερχ (68′ Γιουσούφ), Λουκίλι, Νεοφύτου
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λούκοβ, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Αγγελή, Μπεν Σαλάμ, Γιουσούφ

ΣΚΟΡΕΡ: 55′ Τρούγιτς, 75′ Ασάντε, 85′ Κοβάσεβιτς/23′ Ντούρις, 90+1′ Καλτσάς
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σαντίκ/Ντούρις, Νεοφύτου (3η)