• ΕΘΝΙΚΗ
  • Ισόπαλο 2-2 το φιλικό της Εθνικής Νεανίδων Κ-19 με τη Β. Μακεδονία

Ισόπαλο 2-2 το φιλικό της Εθνικής Νεανίδων Κ-19 με τη Β. Μακεδονία

By on 15 Φεβρουαρίου, 2023 0 1596 Views

Ισόπαλος 2-2 ολοκληρώθηκε ο σημερινός πρώτος φιλικός αγώνας της Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων Κ-19 με αντίπαλο τη Βόρεια Μακεδονία στο «Τάσος Μάρκου» στο Παραλίμνι.

Η Κύπρος προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν η Λέλια Ρολάνδη στο 5ο λεπτό και η Μαρίλια Κωνσταντίνου στο 15ο λεπτό.

Η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε στο 63ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ισοφάρισε στο 84ο λεπτό με πέναλτι.

Κύπρος (Σ. Σοφοκλέους): Μίλα, Ευστρατίου, Μ. Παναγιώτου, Μώρου, Ζαμανή, Ρολάνδη, Ε. Παναγιώτου, Κυριακίδη, Σοφοκλέους, Τέρλα, Κωνσταντίνου (Στ. Παναγιώτου, Νικολάου, Βασιλείου, Γαλάτη, Μαραθεύτη).

Η Εθνική μας προετοιμάζεται για τη συμμετοχή της τον Απρίλιο στον τρίτο όμιλο της Β’ Κατηγορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων Κ-19. Αντίπαλοι της θα είναι η Βόρειος Ιρλανδία, το Κόσοβο και η Λετονία και οι αγώνες θα διεξαχθούν στη Β. Ιρλανδία από τις 4 μέχρι τις 10 Απριλίου 2023.