23 Απριλίου, 2024
  • 23 Απριλίου, 2024

Γύρισε εξάδα με άνετη τεσσάρα η Ομόνοια

By on 5 Δεκεμβρίου, 2022 0 7698 Views

Η Ομόνοια επικράτησε με 4-0 της Καρμιώτισσας στο ΓΣΠ για τη 13η αγωνιστική, σκαρφαλώνοντας στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Τάντι με αυτογκόλ στο 23’ άνοιξε το σκορ για το τριφύλλι σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, οι οποίοι στην επανάληψη πέτυχαν μια εύκολη νίκη χάρις στα τέρματα των Λέτσιακς (56’), Λοΐζου (58’) και Κακουλλή (86’).

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της Ομόνοιας επί της Καρμιώτισσας σε διάστημα τεσσάρων ημερών καθώς προηγήθηκε αυτή για τον αγώνα κυπέλλου.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Κασάμα (63’Κούσουλος), Λοΐζου, Κίτσος (74’Κακουλλής), Λέζιακς, Μιξ, Μίλετιτς (78’Παναγιώτου), Χαραλάμπους (74’Μπεζούς), Χούπερ (63’Ανσαριφάρντ).

Στον πάγκο οι Παναγή, Χριστοδουλίδης, Ψάλτης, Μάταβζ, Παπουλής, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Λανγκ, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κακουλλής, Μπεζούς.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοχ, Τάντι, Μαλόνε (74’Νεοφύτου), Κουλιμπαλί (59’Χατζηβασίλης), Ελ Αλουχί (80’Ανδρονίκου), Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης (59’Σελούτσκα), Αγγελή, Μπεν Σαλάμ, Ζελάγια (46’Ντούρις).

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λουκόφ, Σελούτσκα, Ποστάφσκι, Αβραάμ, Μεντιμόρετς, Ανδρονίκου, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Οικονομίδης, Ντούρις, Νεοφύτου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κασάμα / Ζελάγια, Μπεν Σαλάμ, Νεοφύτου.