• 20 Απριλίου, 2024
  • ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
  • Πορτογαλία – Γκάνα: Ο Γουίλιαμς πήγε να ισοφαρίσει α λα Μπουχαλάκης στο 100′ και ο Ρονάλντο κόντεψε να τρελαθεί

By on 24 Νοεμβρίου, 2022 0 617 Views

Στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων η Γκάνα έφτασε κοντά στο 3-3. Ο Γουίλιαμς πήγε να σκοράρει α λα Μπουχαλάκης, ενώ στον πάγκο ο Κριστιάνο Ρονάλντο κόντεψε να τρελαθεί.

Στις καθυστερήσεις του η αφρικανική ομάδα έφτασε κοντά στην ισοφάριση. Ο Γουίλιαμς κρύφτηκε πίσω από τον Κόστα και πήγε να τού κλέψει την μπάλα α λα Μπουχαλάκης, όταν ο Πορτογάλος τερματοφύλακας την άφησε στο έδαφος.

Όμως γλίστρησε και όταν κατάφερε να σουτάρει, η προσπάθεια δεν είχε δύναμη με συνέπεια οι Πορτογάλοι να αποσοβήσουν το γκολ. Την ίδια ώρα ο Ρονάλντο κόντεψε να… τρελαθεί στον πάγκο.