Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Like

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής.Πέντε το Σάββατο τρία την Κυριακή (Β’ Κατηγορία)

11 Νοεμβρίου, 2022
1362 Views
0 Comments
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής.Πέντε το Σάββατο τρία την Κυριακή (Β’ Κατηγορία)

Στιγμιότυπο από αγώνα μεταξύ των ομάδων Ολυμπιάς Λυμπιών – Ομόνοια Αραδίππου.

————————————————————————————————————
Στην ένατη αγωνιστική μπαίνει το πρόγραμμα της πρώτης φάσης του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Πέντε αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο και φινάλε την Κυριακή 13 Νοεμβρίου με άλλους τρεις αγώνες.

Η πρωτοπόρος Ομόνοια Αραδίππου θα φιλοξενήσει την Αγία Νάπα, γηπεδούχος και η δεύτερη της κατάταξης ΜΕΑΠ με αντίπαλο τον ΠΟ Ξυλοτύμπου.

Απευθείας από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ θα μεταδοθεί ο αγώνας Ομόνοια 29Μ – Εθνικός Άχνας που θα διεξαχθεί την Κυριακή.

Σημειώνεται επίσης, ότι λόγω επανασποράς του γηπέδου της Αναγέννησης Δερύνειας, ο αγώνας της με την Πέγεια θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας.

Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Σάββατο 12 Νοεμβρίου / 14:30
ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Ερμής Αραδίππου
Αναγέννηση Δερύνειας – Πέγεια
Αλκή Ορόκλινης – ΑΕΖ
ΜΕΑΠ – ΠΟ Ξυλοτύμπου
Ομόνοια Αραδίππου – Αγία Νάπα

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 
ΠΟ Αχυρώνας Ονήσιλος – ΠΑΕΕΚ
Ολυμπιάς Λυμπιών – Οθέλλος Αθηαίνου
Ομόνοια 29Μ – Εθνικός Άχνας (15:30,Cytavision)

Μετά τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής ακολουθεί διακοπή λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών μας ομάδων και η επανέναρξη είναι ορισμένη για τις 25 Νοεμβρίου.

Βαθμολογία

#Όνομα ΟμάδαςΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίαΉττεςΤέρματαΥπέρΤέρματαΚατάΒαθμοί
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ852114717
2 ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ ΝΗΣΟΥ85129516
3 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ842212514
4 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ842210514
5 ΑΛΣ ΟΜΟΝΟΙΑ 29 Μ84228514
6 Π.Ο. ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΟΝΗΣΙΛΟΣ84228714
7 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ84049912
8 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 20068404161712
9 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ83237811
10 Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ8314151410
11 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ831491310
12 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ8314121610
13 ΠΕΓΕΙΑ 20148233999
14 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ821510137
15 ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ82157157
16 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ81167144

Comments are closed.