• Τζουργκάρντεν – Καλμάρ 3-2:Φωτιά στις αντεπιθέσεις η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ.Στο τέλος έγινε …ντέρμπι το αρχικό 3-0(βίντεο τα γκολ)

By on 14 Αυγούστου, 2022 0 1265 Views

Νίκη με 3-2 για την Djurgården πριν τον αγώνα με το ΑΠΟΕΛ για τα play off του Conference League.
Έξυπνη τακτική, αποτελεσματική στις αντεπιθέσεις προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο χωρίς να είναι καλύτερη. Εκρηκτικό ξεκίνημα στην επανάληψη έκανε το σκορ 3-0 αλλά στη συνέχεια κινδύνευσε να χάσει βαθμούς αφού η Κάλμαρ κατάφερε να σκοράρει δύο φορές και να μειώσει σε 3-2
.Πολύ γρήγορη και αποτελεσματική στις αντεπιθέσεις η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ που στο τέλος αγχώθηκε αλλά πήρε τη νίκη που την κρατά στα ψηλά της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Ο Wikheim με γκολ στο 14 και στο 40 έκανε το 2-0 το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου. Ο Ασόστο στο 52ο λεπτό έκανε το 3-0.

Στο 65΄μετά το 3-0, είχαμε τριπλή αλλαγή. Holmberg, Eriksson και Asoro πέρασαν έξω και την θέση τους πήραν οι Radetinac, Edvardsen και Löfgren. Στο 77΄η Καλμάρ μείωσε σε 3-1.

Στο 80΄ο Άντερσον έδωσε την θέση του στον Ντουμπούγια.

Στο 88΄η Καλμάρ μείωσε σε 3-2, με τις μαζεμένες αλλαγές ξεκάθαρα να παίζουν ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.

Με αυτούς τους τρεις βαθμούς η Τζουργκάρντεν ανέβηκε εκ νέου στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Χάκεν (35 β.) που αγωνίζεται το βράδυ της Δευτέρας (15/8-20:00).

TΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ: Ζέτεστορμ, Ντανιέλσον, Χίεν, Έκνταλ, Άντερσον (80′ Ντουπουγιά), Μπαντά (90′ Γιόχανσον), Σάμποβιτς, Έρισκον (65′ Έντβαρντσεν), Ασόρο (65′ Λέφγκρεν), Βικχέιμ, Χόλμπεργκ (65′ Ραντέτινατς).