• 19 Μαρτίου, 2024
  • Τα γκολ στη φιλική νίκη της ΑΕΚ επί της Ραπίντ 3-2 (βίντεο)

Τα γκολ στη φιλική νίκη της ΑΕΚ επί της Ραπίντ 3-2 (βίντεο)

By on 3 Ιουλίου, 2022 0 3307 Views

Με 3-2 κέρδισε την Ραπίντ Βιέννης η ΑΕΚ σε φιλικό προετοιμασίαςπου έγινε στην Ουγγαρία εκεί που οι κιτρινοπράσινοι βρίσκονται για το βασικό στάδιο προετοιμασίας τους.

Η ομάδα της Λάρνακας άνοιξε το σκορ με τον Ολατούνζι.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό ο Σάβιτς με δυνατό σουτ έφερε τον αγώνα στα ίσια. Πέντε λεπτά μετά, ο Οιέρ με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα της Λάρνακας. Σχεδόν αμέσως η Αυστριακή ομάδα απάντησε καθώς στο 77′ ο Κρίβακ έκανε το 2-2.

Το τελικό 3-2 έγινε στο 87ο λεπτό όταν ο Ρομό από πολύ κοντά έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα της Λάρνακας.

ΑΕΚ (Χοσέ Λουίς Όλτρα): Πίριτς, Χριστοφόρου (60′ Κάσας), Μ. Γκονθάλεθ (60′ Τόμοβιτς), Μιλίτσεβιτς (60′ Χαραλάμπους), Α. Γκαρσία (60′ Ανδρέου), Λέντες (60′ Σανχούρχο), Μάμας (60′ Μαρτής), Φαράζ (60′ Ναούμ), Γκιούρσκο (46′ Άλτμαν), Τρισκόφσκι, Ολατούντζι (46′ Ντάρμπισαϊαρ – 60′ Ρόμο).

Ραπίντ Βιέννης (Φέρντιναντ Φελντχόφερ): Γκάρτλερ, Σικ, Σόλμπαουερ, Αϊγιού, Άουερ, Μπάγιτς, Γκρέιλ, Πέγιτς, Κουν, Μπούργκσταλερ, Γκρουλ.

Σκόρερ: Ολατούντζι 35′, Σανχούρχο 72′, Ρόμο 86′ / 68′, Κρίβακ 77′