• 18 Απριλίου, 2024
  • Κυπελλούχος Coca – Cola Μικρών Κατηγοριών η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα

Κυπελλούχος Coca – Cola Μικρών Κατηγοριών η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα

By on 1 Μαΐου, 2022 0 12663 Views

Η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα κατέκτησε σήμερα το Κύπελλο Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Στον τελικό που φιλοξενήθηκε στο Στάδιο Εθνικός Άχνας, επικράτησε με 4-1 του Εθνικού Άσσιας και κατέκτησε το τρόπαιο στον 12ο τελικό της διοργάνωσης.

Στο 8ο λεπτό ο Χάρης Καψός με εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, στο 21ο λεπτό ο Ανδρέας Ιωάννου πέτυχε το 2-0 και στο 29ο λεπτό ο Παναγιώτης Κωνσταντίνου το 3-0, αποτέλεσμα για το πρώτο ημίχρονο.

Στο 47ο λεπτό ο Παναγιώτης Κωνσταντίνου πέτυχε το 4-0 και στο 55ο λεπτό ο Μιχάλης Γαβριήλ μείωσε σε 4-1 για τον Εθνικό.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Τιμοθέου, Γαβριήλ, Παναγή, Παπασωφρονίου, Παπαπαναγιώτου, Πλατή, Ντιτιέρ, Λεωνίδου (69′ Πατσής), Καλά (56′ Κατσαντώνης), Γερολέμου (84′ Κυριάκου), Γεωργίου

ΕΝΥ ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ: Κόβατς, Χατζηττοφής, Μιχαήλ, Ζάρνα, Ιωάννου (86′ Ζαμπάς), Κωνσταντίνου, Βασιλειάδης (86′ Κυριάου), Στυλιανίδης (76′ Κουλουτέρης), Καψός (86′ Παναγίδης), Φώκλας, Βώλος (67′ Γεωργίου).

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Αιμίλιος Χριστοφή με βοηθούς διαιτητές τους Στέφανο Αριστοδήμου και Γιώργο Ποουτίδη.