24 Απριλίου, 2024
  • 24 Απριλίου, 2024

O AΣΙΛ σταμάτησε την Ένωση(2-1).’Ηττα για τον Ερμή,Χ η Καρμιώτισσα στο 95΄!

By on 26 Ιανουαρίου, 2022 0 1478 Views

Οι εξ αναβολής αγώνες στη β’ κατηγορία επεφύλαξαν μεγάλες εκπλήξεις! Ο ουραγός ΑΣΙΛ επικράτησε της πρωτοπόρου ΕΝΠ με 2-1 βάζοντας… φωτιά στο πρωτάθλημα, τόσο στο πάνω όσο και στο κάτω δια΄ζωμα! Η Καρμιώτισσα γλίτωσε την ήττα χάρη στο γκολ του Χατζηβασίλη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με την Ομόνοια Αραδίππου, ενώ η Ομόνοια 29Μ πήρε σπουδαία νίκη-ανάσα, επικρατώντας του Ερμή με 2-0, αφήνοντάς τον πιο πίσω από τις θέσεις ανόδου!

Η εξέλιξη των αναμετρήσεων:

Oμόνοια Αρ. 1-1 Καρμιώτισσα

(27′ Κουμπαρή / 90+5′ Χατζηβασίλης)

Oμόνοια 29Μ 2-0 Ερμής

(29′ Σοφοκλέους, 75′ Βασιλείου)

ΑΣΙΛ 2-1 ΕΝΠ

(14′ Ράνος (π.), 38′ Κωνσταντίνου /28′ Ηλία)Με δέκα η Ένωση από το 86′, αποβολή του Ντούμπαγιτς με δεύτερη κίτρινη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

*Με το τέλος του πρωταθλήματος οι τέσσερις πρώτες ομάδες θα πάρουν το εισιτήριο για την Α’ κατηγορία, ενώ οι δύο τελευταίες θα υποβιβαστούν στην γ’ κατηγορία.