19 Μαρτίου, 2024
  • 19 Μαρτίου, 2024

Κλοπ σε Άλισον: «Μας έσωσες τον κ@@o»!

By on 24 Ιανουαρίου, 2022 0 1084 Views

Ο Γιούρκεν Κλοπ δεν είχε διαφορετικές και πιο… ακριβείς λέξεις να πει προς τον Άλισον για τις επεμβάσεις που έκανε στη νίκη (3-1) της Λίβερπουλ επί της Κρίσταλ Πάλας στο πολύ δύσκολο ματς του Λονδίνου.

Οι «κόκκινοι» αν και ήταν άνετοι στο μεγαλύτερο κομμάτι του πρώτου μέρους πετυχαίνοντας μάλιστα δυο γκολ, αντιμετώπισαν στιγμές κινδύνου τόσο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, όσο και στο δεύτερο 45λεπτο.

Δέχθηκαν τη μείωση του σκορ, οι «αετοί» πήραν αέρα, όμως ο Ζότα εν τέλει κέρδισε πέναλτι στο φινάλε που σήκωσε κουβέντα και αντιδράσεις από τον Πατρίκ Βιεϊρά.

Ο Γιούργκεν Κλοπ θεώρησε πως έπρεπε ν’ απονείμει τα εύσημα στον Άλισον που όσο το ματς βρισκόταν σε τεντωμένο σχοινί έκανε τα πάντα για να κρατήσει το προβάδισμα της Λίβερπουλ, λέγοντάς του: «Μας έσωσες τον κ@@ο»!

Η απάντηση του Βραζιλιάνου ήταν επίσης αφοπλιστική: «Αυτή είναι η δουλειά μου».