Πέρασε με πεντάρα η Ένωση

By on 19 Ιανουαρίου, 2022 0 1513 Views

Πρόκριση στους 8 του κυπέλλου για την Ένωση, η οποία απέκλεισε τον Ερμή.

Μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα, η Ένωση σήμερα επικράτησε με 5-0 και πέρασε το εμπόδιο της ομάδας της Αραδίππου.

Στο 2ο λεπτό ο Λαμί άνοιξε το σκορ, ενώ ο Οκκαρίδης στο 39ο λεπτό έκανε το 2-0. Ο Λαμί πέτυχε 2ο γκολ στο 62΄και διαμόρφωσε το 3-0 για τους γηπεδούχους. Στο 68΄ο Μπούριτς έκανε το 4-0.

Στο 87ο λεπτό ο Λαμί έκανε χατ τρικ και μαζί το 5-0.

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Ντα Σίλβα, Πότση, Λουσέρο, Κολοκούδιας, Κατσιάρης, Μαυρουδής, Οκκαρίδης, Βικάριο Πρωτοπαπάς, Λαμί

Στον πάγκο: Κουτσού, Κρίστιαν, Ντούμπαγιτς, Κωνσταντίνου, Χαραλάμπους, Ηλία, Κοτσώνης, Μπούριτς, Ντρέκσα, Γιασουμή

Ερμης: Χρυσοστόμου, Λιασίδης, Καφατάρης, Γεωργίου, Παπαθανασίου, Άλμπερτ, Παρούτης, Καραμόκο, Μπουμ, Ατσαχμπάρ, Κυριαλάνης

Στον πάγκο: Mέλκα, Πουτζιουρή, Οικονόμου, Ζαβός, Χαραλάμπους, Μανέ, Αδάμου, Μάρβιν, Αντωνίου, Δανιήλ, Ντιούφ, Φρανκ

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας