Στη Σωτήρα το 1-3 έγινε 4-3 στο Ονήσιλος- Καρμιώτισσα. Ερμής-ΕΝΠ 1-1 στο κύπελλο

By on 12 Ιανουαρίου, 2022 0 2038 Views

Απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας. Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε με 3-1 στο ημίχρονο με τον Ονήσιλο να φέρνει τα… κάτω-πάνω στην επανάληψη και με γκολ των Φωτίου, Νικολάου και Λίμα από το 80′ και έπειτα γύρισε το ματς. Έτσι, η ομάδα του Μιχάλη Μάρκου πήρε ελαφρύ  προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Από την άλλη, Ερμής και ΕΝΠ άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς με το 1-1 στο Κοινοτικό Αραδίππου. Οι επαναληπτικοί αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 19 Ιανουαρίου.

ΕΡΜΗΣ 1-1 ΕΝΠ (16′ Άλμπερτ / 6′ Χαραλάμπους)

* Με 10 παίκτες η ΕΝΠ λόγω αποβολής του Χριστοφή.

Eρμής: Kαράδαης, Καφατάρης, Παπαθανασίου, Χ. Χαραλάμπους, Άλμπερτ, Παρούτης, Καραμόκο, Ντιούφ, Μάρβιν, Μπουμ

ΕΝΠ: Κουτσού, Χριστοφή, Πότση, Κολοκούδιας, Ηλία, Κοστώνης, Μαυρουδής, Μπούριτς, Οκκαρίδης, Πρωτοπαπάς

ΟΝΗΣΙΛΟΣ 4-3 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ (34′ Μοδέστου, 80′ Φωτίου πεν., 82′ Νικολάου, 90+3′ Λίμα /12′ Ράσιτς, 36′ Ζευκής, 44′ Βάσκο)

* Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους στο 44′ με τον Μαυρουδή.