• ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
  • Προπονητής πέθανε την ώρα των πανηγυρισμών στο 92′(video)

Προπονητής πέθανε την ώρα των πανηγυρισμών στο 92′(video)

By on 4 Δεκεμβρίου, 2021 0 804 Views

Ο προπονητής της Αλ Μαγκντ, Άνταμ Ελ Σελχεντάρ, έχασε τη ζωή του κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών για το νικητήριο τέρμα της ομάδας του στο 92ο λεπτό του αγώνα με την Αλ Ζάρκα.

Θλίψη έχει σκορπίσει στον κόσμο του Αιγυπτιακού ποδοσφαίρου για τον θάνατο του Άνταμ Ελ Σελχεντάρ. Ο κόουτς της Αλ Μαγκντ έχασε τη ζωή του, προδομένος πιθανότατα από την καρδιά του.

Όλα συνέβησαν κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Αλ Ζάρκα. Στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης η ομάδα του κατάφερε να πετύχει γκολ κάνοντας το 1-0 με τους παίκτες και τα μέλη της ομάδας να πανηγυρίζουν.

Λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Άνταμ Ελ Σελχεντάρ έχασε τις αισθήσεις του. Αμέσως του προσέφεραν τις πρώτες βοήθειες, ενώ ασθενοφόρο τον πήγε στο νοσοκομείο. Ωστόσο, τίποτα από αυτά δεν ήταν ικανό να τον κρατήσει στη ζωή.