• Λάτσιο – Ουντινέζε 4-4: «Χ»αμένοι οι Ρωμαίοι

Λάτσιο – Ουντινέζε 4-4: «Χ»αμένοι οι Ρωμαίοι

By on 3 Δεκεμβρίου, 2021 0 514 Views

Λάτσιο - Ουντινέζε 4-4: «Χ»αμένοι οι Ρωμαίοι (vid)

«Βροχή» από γκολ (4-4) και η Ουντινέζε κατάφερε να φύγει με τον βαθμό από τη Ρώμη κόντρα στη Λάτσιο.

Σε ένα παχινίδι με δρταματική εξέλιξη η Λάτσιο και η Ουντινέζε αναδείχθηκαν ισόπαλες με το εντυπωσιακό 4-4. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς οι Μπιανκονέρι σκόραραν δις με τον Μπέτο (17′, 32′) και «έσβησαν» τη μείωση του σκορ από τον Ιμόμπιλε (34′) με τον Μολίνα στο 44′.

Οι Λατσιάλι έβγαλαν αντίδραση, σε ένα δεύτερο ημίχρονο «ροντέο». Μέσα σε πέντε λεπτά (51′, 56′) Πέδρο και Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς έφεραν το ματς στα ίσα, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Πάτρικ άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες! Σύντομα, όμως, η ισορροπία αποκαταστάθηκε λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας του Μολίνα στο 69′. Η Λάτσιο έκανε τη προσωρινή ανατροπή στο 79′ με το γκολ του Ατσέρμπι, όμως τη τελευταία λέξη την είπαν οι φιλοξενούμενοι με τον Αρλσάν να ισοφαρίζει στο 90+10′ σε 4-4 και να χαρίζει τον βαθμό στην ομάδα του