• TIMOYΡ:Βλέπουμε το επόμενο. Έτσι όπως τελείωσε το παιχνίδι πιστεύω αξίζαμε κάτι παραπάνω

By on 29 Νοεμβρίου, 2021 0 2076 Views

Διαβάστε όσα δήλωσε ο Τιμούρ Κετσπάγια στην διάσκεψη τύπου μετά την ισοπαλία της Ανόρθωσης απέναντι στον Απόλλωνα…

“Σε ένα ντέρμπι όπως πάντα υπάρχει ένταση. Όλες οι ομάδες θέλουν το βαθμολογικό κέρδος. Πάλι δεν ξεκινήσαμε καλά, δεχτήκαμε γκολ πολύ εύκολα Προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, δεν μπορούσαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε κάποιες αλλαγές για να αλλάξουμε κάποια πρόσωπα, κάποιους παίκτες. Ξεκινήσαμε καλά, ισοφαρίσαμε σε καλό σημείο. Προσπαθήσαμε, βρήκαμε άλλες δύο καλές ευκαιρίες, δεν καταφέραμε να βάλουμε γκολ. Από το δεύτερο μισό του δεύτερου ημιχρόνου ο αντίπαλος έπαιξε με δέκα παίκτες. Πιστεύω πως αν δούμε τα πράγματα όπως εξελίχτηκαν σήμερα 11-11 μπορεί να ήταν το δίκαιο αποτέλεσμα, αλλά όταν ο αντίπαλος έπαιξε με λιγότερους παίκτες  βρήκαμε κάποιες ευκαιρίες και για αυτό μπορεί να νιώθουμε κάπως απογοητευμένοι. Βλέπουμε το επόμενο παιχνίδι. Ήξερα ότι θα είναι δύσκολο παιχνίδι. Έτσι όπως τελείωσε το παιχνίδι πιστεύω αξίζαμε κάτι παραπάνω”.