20 Απριλίου, 2024
  • 20 Απριλίου, 2024

Δεν κέρδισαν αλλά δεν Χαλάστηκαν Άρης-Πάφος(0-0)

By on 27 Νοεμβρίου, 2021 0 1590 Views

Ισόπαλο 0-0 έληξε το αποτέλεσμα στο Τσίρειο μεταξύ του Άρη και της Πάφος FC. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν αρκετά, θέλοντας να φτάσουν σε ένα γκολ που θα τους έδινε τη νίκη, όμως οι ευκαιρίες που δημιούργησαν, κυρίως στο Α’ ημίχρονο δεν ήταν αρκετές για να σημειωθεί κάποιο γκολ. Κορυφαία ευκαιρία της φιλοξενούμενης ομάδας με τον Ζάιρο στο 40′. Ο Άρης ήταν καλύτερος και με περοσσότερες ευκαιρίες στο Α΄ημίχρονο ΄μως στο β΄ανέβηκε η Πάφος και διεκδίκησε και αυτή τη νίκη με το τελικό Χ ν αμην αφήνει μκαμιά από τις δύο ομάδες παραπονούμενη.Ο ένας βαθμός όμως παραμένει αρκετά σημαντικός, αφού παραμένουν και μάλιστα με αρκετές πιθανότητες, στο κόλπο της 6άδας…

ΑΡΗΣ: BανάΓκαρσία, Στεπίνσκι, Ντελμίρο (78′ Μουσούντα), Καζού, Φράγκος (58′ Σικόρσκι), Γιαγκό, Πακέ (58′ Κβάσιουκ), Σίλντενφελντ, Πατσέκο (78′ Ιωσηφίδης), Σίμιον
Στον πάγκο: Παπαστυλιανού, Σωφρονίου, Ραντούτ, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Ανδρέου, Ελευθερίου, Ματθαίου

ΠΑΦΟΣ FC: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο, Αμπντουσαλάμοφ (75′ Κοβάσβιτς), Αουρέλιο, Βαλακάρι (75′ Φουρ), Πάνιτς, Μπάριτς, Πάντσεον, Πάγιτς
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Αντωνίου, Αουρέλιο, Μπαμπαγιάν, Φυλακτού, Μιχαήλ, Ντράγκομιρ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πακέ, Φράγκος, Σικόρσκι / Πάνιτς

ΘΕΑΤΕΣ: 500 περίπου