• ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
  • Αν ήταν σωστός ο Θεουλής ,ίσως να ήταν άλλη Ανόρθωση σήμερα

Αν ήταν σωστός ο Θεουλής ,ίσως να ήταν άλλη Ανόρθωση σήμερα

By on 23 Νοεμβρίου, 2021 0 1755 Views

H ήττα από τον Ολυμπιακό προκάλεσε προβλήματα στην Ανόρθωσης πέραν από την απώλεια των τριών βαθμών.

Η ήττα διέγραψε και το πολύ καλό Πρόσωπο της Ανόρθωσης στο πρώτο 45λεπτο ενώ η πολιτική χαμηλών τόνων που ακολουθεί η διοίκηση της Ανόρθωσης στο κεφάλαιο διαιτησίας σε σύγκριση με άλλες ομάδες άφησε απαρατήρητο και το γεγονός πως αν ο διαιτητής του αγώνα Θεουλής  Χρυσοβαλάντης εφάρμοζε τους κανονισμούς και δεν έδειχνε δειλία και  έλλειψη προσωπικότητας το αποτέλεσμα πιθανότατα να ήταν πολύ διαφορετικό και σήμερα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα. Και αφού η Ανόρθωση δεν φωνάζει, πέρασε και από αρκετά ΜΜΕ στα ψιλά ή στα απαρατήρητα…η λεπτομέρεια πως ο Ολυμπιακός θα έπρεπε να μείνει με 10 παίκτες πριν το 40΄του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της Ανόρθωσης. Οι αναλυτές των φάσεων άφησαν εκτεθειμένο τον Θεουλή γιατί ενώ είδε το φάουλ που σήκωνε κίτρινη δεν την έδειξε γιατί θα ήταν η δεύτερη στον Σάλι του Ολυμπιακού. Σε άλλες περιπτώσεις αυτό το λάθος του διαιτητή θα ήταν το βασικό θέμα του αγώνα. Για την Ανόρθωση πέρασε στα ως μη γενόμενη παράβαση κανονισμού…