18 Απριλίου, 2024
  • 18 Απριλίου, 2024

Super η Ομόνοια στο Futsal

By on 23 Σεπτεμβρίου, 2021 0 1292 Views

Η Ομόνοια ήταν η μεγάλη νικήτρια του Super Cup Futsal το οποίο έγινε στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» επικρατώντας του ΑΠΟΕΛ με 2-1.

Το σύνολο του Κώστα Χριστοδούλου ήταν αυτό που άνοιξε το σκορ με τον Στυλιανού στο 16ο λεπτό και στο 28ο λεπτό ο Γουέλιγκτον διπλασίασε τα γκολ της ομάδας των «πρασίνων»

Το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να μειώσει στο σκορ με τον Σκαρπάρη από το σημείο του πέναλτι.

Μετά τη λήξη του αγώνα έγινε η απονομή στους νικητές από τον Γενικό Διευθυντή της ΚΟΠ Ανθούλη Μυλωνά.

Με τη στήριξη της Ομοσπονδίας ο αγώνας μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision.

ΑΠΟΕΛ: Ψηλογένης, Ομήρου, Μόσνα, Σκαρπάρης, Μπουένο (Κόνιαλης, Κουλλούπα, Δημητρίου, Ιακώβου, Βασιλείου, Τσίτσος, Περικλέους).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Σκαμπύλης, Ιωάννου, Φρέϊτας, Τόρες, Ελ Κέββε (Κ. Στυλιανού, Χρ. Στυλιανού, Λακκούφης, Κ. Ιακώβου, Σκουφάρης, Σάββα).

Διαιτήτευσαν οι Μιχάλης Χριστοφίδης, Γιάγκος Γιάγκου.