28 Μαρτίου, 2024
  • 28 Μαρτίου, 2024
  • Τρεις αγώνες σήμερα(19/9).Δύο ισοπαλίες χθες και πρώτη νικη για την Ομόνοια Αρ.

Τρεις αγώνες σήμερα(19/9).Δύο ισοπαλίες χθες και πρώτη νικη για την Ομόνοια Αρ.

By on 19 Σεπτεμβρίου, 2021 0 1003 Views

Η Αναγέννηση Δερύνειας ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Αγία Νάπα.

======================================================———-
Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε χθες το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Πρώτη νίκη για την Ομόνοια Αραδίππου, που με γκολ του Ευάγγελου Τσιάμη στο 65ο λεπτό επικράτησε στο Στάδιο ΓΣΖ με 1-0 της Ξυλοτύμπου.

Ισόπαλο 1-1 τέλειωσε το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ της Αγίας Νάπας με την Αναγέννηση Δερύνειας. Άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 73′ ο Γιώργος Κολοκούδια και η Αναγέννηση ισοφάρισε στο 90+4 ο Φιλκέιτ.

Ισοπαλία 1-1 και την Αθηαίνου. Η Αλκή άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με τον Κώστα Χαραλάμπους και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56ο λεπτό με τον Τόσκα.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Αγία Νάπα – Αναγέννηση Δερύνειας 1-1
ΠΟ Ξυλοτύμπου – Ομόνοια Αραδίππου 0-1
Οθέλλος Αθηαίνου – Αλκή Ορόκλινης 1-1

Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου
19:00 Ολυμπιάς Λυμπιών – Αχυρώνας Λιοπετρίου (N. Papas Group Αμμόχωστος Επιστροφή”)
19:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – ΑΛΣ Ομόνοια 29Μ (Cablenet – “Στέλιος Κυριακίδης”
19:00 Ερμής Αραδίππου – Ονήσιλος Σωτήρας (ΓΣΖ)

Η αυλαία άνοιξε την Παρασκευή με τους αγώνες Νέα Σαλαμίνα – Ένωση 0-1 και Ακρίτας Χλώρακας – ΑΣΙΛ 0-1.