• 23 Απριλίου, 2024
  • Nέα εξάρα των Ελπίδων μας.Κέρδισε ξανά το Λίχτενσταϊν 6-0

Nέα εξάρα των Ελπίδων μας.Κέρδισε ξανά το Λίχτενσταϊν 6-0

By on 7 Σεπτεμβρίου, 2021 0 511 Views

Eύκολη νίκη για την Εθνική Ελπίδων μας με 6-0 απέναντι στο Λίχτενσταϊν. Από 2 γκολ οι Κακουλλής και Κωστή, από ένα οι Γερολέμου και Πικής.

Στο 31ο λεπτό ο Κακουλλής άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Ναούμ, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Κακουλλής έχασε ευκαιρία και στην επαναφορά ο Κωστή έκανε το 2-0.

Στο 38ο λεπτό ο Κωστή πέτυχε 2ο γκολ και έκανε το 3-0, ενώ στο 41ο λεπτό ο Κακουλλής έκανε το 4-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Στο 1ο λεπτό της επανάληψης ο Γερολέμου έκανε το 5-0 μετά από πάσα του Χαραλάμπους, ενώ στο 63ο λεπτό ο Πική έκανε το 6-0 μετά από σέντρα του Παρούτη.

Κύπρος: Κυριάκου, Κυπριανού, Μιχαήλ, Κέρκεζ, Σεργίου(Παρούτης), Νικολάου( 46’Ανδρέου), Ναούμ, Γερολέμου, Κωστή(46′ Χαραλάμπους), Σωτηρίου(55′ Πικής), Κακουλλής(46′ Ηλία).

Στον πάγκο οι: Κίττος, Σιέλης, Χρυσοστόμου, Μάμας.