• HΛΙΑΣ:Ήταν ένα περίεργο παιχνίδι,δεχθήκαμε πολύ εύκολα γκολ

HΛΙΑΣ:Ήταν ένα περίεργο παιχνίδι,δεχθήκαμε πολύ εύκολα γκολ

By on 23 Αυγούστου, 2021 0 925 Views

Διαβάστε όσα δήλωσε ο προπονητής του Εθνικού Ηλίας Χαραλάμπους μετά την ήττα στο Τσίρειο από τον Απόλλωνα με 4-2 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Μπήκαμε στο πρώτο ημίχρονο αρκετά καλά, βάλαμε γρήγορο γκολ αλλά στη συνέχεια χωρίς κανέναν ιδιαίτερο λόγο δεχθήκαμε δύο γκολ πριν το ημίχρονο από δικά μας λάθη ατομικά. Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε ξανά να σκοράρουμε νωρίς να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσα αλλά δυστυχώς για εμάς και πάλι από μια φάση ήρθε το πέναλτι και το 3-2 που μας έκανε ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα κι ενώ ρισκάραμε για να πετύχουμε γκολ δεχθήκαμε άλλο ένα εύκολο γκολ.

Νομίζω ήταν ένα περίεργο παιχνίδι, δεν μπορώ να πω ότι μία από τις δύο ομάδες ήταν καλύτερη στο γήπεδο αλλά από την πλευρά τη δικιά μας δεχθήκαμε πολύ εύκολα γκολ και πρέπει να δουλέψουμε να διορθώσουμε τα λάθη μας, είναι το πρώτο παιχνίδι, η χρονιά θα είναι δύσκολη. Έχουμε αρκετό χρόνο να προετοιμαστούμε για τον επόμενο αντίπαλο κι αυτό θα κάνουμε. Συγχαρητήρια στον Απόλλωνα».