• 26 Απριλίου, 2024
  • Πανηγυρίζει παραμονή ο Εθνικός.Με 10 και υπογραφή Μ.Ηλία

Πανηγυρίζει παραμονή ο Εθνικός.Με 10 και υπογραφή Μ.Ηλία

By on 21 Μαΐου, 2021 0 1098 Views

Νίκη 2-0 του Εθνικού Άχνας με την υπογραφή του Μάριου Ηλία και παραμονή στην κατηγορία. Αποχαιρετά την κατηγορία ο Ερμής.

Στην αρχή το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό και το θέαμα ήταν μέτριο. Ο Εθνικός ήταν καλύτερος από την αρχή και είχε  περισσότερες ευκαιρίες. Στο 36’ ο Μαΐντεβατς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο Μ. Ηλία ήταν η χρυσή αλλαγή που στο 61’ άνοιξε το σκορ. Βγήκε μπροστά, «τσίμπησε» την μπάλα, απέφυγε τον Φιρινίδη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πέντε μόλις λεπτά αργότερα, ο ίδιος με πανέμορφο βολέ με το αριστερό έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 2-0. Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τη νίκη του ο Εθνικός σφράγισε και μαθηματικά την παραμονή του στην πρώτη κατηγορία.

Εθνικός (Η.Χαραλάμπους): Μπογκατίνοφ, Ουαλί (46′ Μ.Ηλία), Περατικός, Μιγκελίτο, Ντόλεζαλ, Χουντόμπιακ, Γκόρουπετς, Χριστοφή, Ταράσοβς, Ζάκπα (81′ Κοστόφσκι), Μαΐντεβατς

-Στον πάγκο Στρατηλάτης, Κ.Ηλία, Μ.Ηλία, Παπαγεωργίου, Χαραλάμπους, Ντέιβισον, Κοστόφσκι, Σάβιτς, Κουμής

Ερμής (Δ.Δασκαλάκης): Φιρινίδης, Καραγκούνης (65′ Κύπρου), Γαβριήλ, Μέιρα (72′ Παπαθανασίου), Ντίας, Φόλπρεχτ (78′ Καϊσερλίδης), Σιντιμπέ, Κυριακίδης (46′ Βάλπορτ), Γεωργίου (65′ Γκάταριτς), Παντελή, Ρουσιάς

-Στον πάγκο Αντωνίου, Αδάμου, Παπαθανασίου, Χριστοδούλου, Κύπρου, Καϊσερλίδης, Σάαντο, Βάλπορτ, Γκάταριτς

Κίτρινες: Ζάκπα, Μ.Ηλία, Μπογκατίνοφ / Σιντιμπέ, Βάλπορτ

Κόκκινες: Μαΐντεβατς (2η κίτρινη) /

Στάδιο: Εθνικού Άχνας
Διαιτητής: Azevedo Malheiro Helder Miguel
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος