• Nίκη σιγουριάς για την Δόξα με αυτογκόλ δώρο του Ερμή…

Nίκη σιγουριάς για την Δόξα με αυτογκόλ δώρο του Ερμή…

By on 23 Απριλίου, 2021 0 19975 Views

Με ένα αυτογκόλ του Φούφλιας στο 82΄η Δόξα έφυγε με το διπλό (0-1)από την έδρα του Ερμή και πήρε σημαντικό τρίποντο για την συνέχεια.

Στους 39 βαθμούς η ομάδα της Κατωκοπιάς και με αγώνα λιγότερο , έμεινε στους 32 ο Ερμής.

Ο αγώνας:

Χωρίς πολλές ευκαιρίες κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τον Ερμή να ήταν η ομάδα που έψαξε το γκολ.

Στο 11΄ο Ρουσιάς βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Σισκόφσκι όμως το πλασέ του σταμάτησε στο Σκοπιανό τερματοφύλακα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Καραγκούνης βρέθηκε μόνος στην καρδιά της άμυνας της Δόξας, έπιασε την δυνατή κεφαλιά όμως ήταν άστοχος.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Δημητρίου δέχτηκε την μπάλιά από τον Ρουσιά, έκανε με μιας του σουτ, με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Σισκόφσκι.

Β΄ημίχρονο

Η πρώτη αξιόλογη προσπάθεια για γκολ στην επανάληψη ήταν για την Δόξα στο 70΄. Ο Εγγλέζου έστειλε συστημένη μπαλιά στον Κίκας, αυτό δεν κατάφερε να βάλει σωστά το κεφάλι.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Σαντίκ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Φιρινίδη, ο Φιλανδός πλάσαρε όμως ο Ελλαδίτης κίπερ απέκρουσε με τα πόδια.

Στο 82΄ο Καλό έκανε καλή ενέργεια από τα δεξιά, δοκίμασε και το σουτ, ο Φιρινίδης απέκρουσε, η μπάλα κτύπησε στον Φούφλιας και κατέληξε στα δίκτυα γιανα πάρει τη νίκη η Δόξα

EΡΜΗΣ (Δ. Δασκαλάκης): Φιρινίδης, Καραγκούνης(65′ Μέιρα), Δημητρίου, Γαβριήλ, Ρουσιάς (77΄ Κύπρου), Ντίας, Φόλπρεχτ, Σάτο, Γκάταριτς(46’Κοβάσεβιτς), Κυριακίδης, Σιντιμπέ.
Στον πάγκο: Αντωνίου, Μέιρα, Παπαθανασίου, Καϊσερλίδης, Αλαμπρίτης, Κοβάσεβιτς, Γεωργίου, Παντελή.
ΔΟΞΑ (Μ. Σατσιάς): Σισκόφσκι, Χριστοφή (78΄ Γκλίσιτς), Γκολομπάρτ, Άδωνη, Εγγλέζου, Τραϊτσέφσκι, Μπόλιεβιτς, Καρλίτος, Ασαμόα(54′ Μπιλάλ), Κίκας, Σαντίκ.
Στον πάγκο: Παρασκευά, Τζίλσον, Μπιλάλ, Μουκτάρης, Μπουλότ, Μιχαηλίδης, Α. Φασουλιώτης, Μ. Φασουλιώτης,
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καραγκούνης, Σιντιμπέ, Σάτο / Τραϊτσέφσκι, Καρλίτος, Χριστοφή, Σισκόφσκι.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
VAR: Χριστοφή Τιμόθεος
AVAR: Σωτηρίου Μιχάλης