28 Μαρτίου, 2024
  • 28 Μαρτίου, 2024
  • ΠΟΝΤΙΚΟΣ:Έχουμε μεγάλη πίεση. Καταλαβαίνεται τι εννοώ…Γιατί δεν ελέχθηκε το πέναλτι στο τέλος?

By on 19 Απριλίου, 2021 0 4833 Views

Διαβάστε τι δήλωσε στην συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα ο προπονητής της Καρμιώτισσας, Γιαννάκης Ποντικός.

”Ξεκινήσαμε το παιχνίδι σήμερα με ένα σύστημα 4-4-2 και ο αντίπαλος τα πρώτα λεπτά ήταν καλύτερος και μας δημιούργησε κάποια προβλήματα. Είδαμε τα λάθη μας και αλλάξαμε το σύστημα μας σε 4-2-3-1 με μια εσωτερική αλλαγή. Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα που έκανε τις ευκαιρίες για τη νίκη ήταν η Καρμιώτισσα ξεκάθαρα. Νομίζω ότι κινδυνεύσαμε  μόνο σε 1-2 περιπτώσεις χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.  Είχαμε μεγάλες προϋποθέσεις και ευκαιρίες για να πάρουμε τη νίκη. Είμαι πολύ περίεργος γιατί η τελευταία φάση του αγώνα δεν πήγε στο VAR. Θέλω να δω τη φάση, με έχουν ενημερώσει ότι ήταν ξεκάθαρο πέναλτι και δεν ελέγχτηκε καν.  Συγχαρητήρια στους παίχτες μου, έχουμε μεγάλη πίεση.  Καταλαβαίνεται τι εννοώ… Οι παίχτες προπονούνται και προσπαθούν στις να παίξουν καλό ποδόσφαιρο για να ευχαριστήσουν τον κόσμο.  Η Σαλαμίνα είναι σε δύσκολη θέση και της εύχομαι καλή συνέχεια. Είναι κρίμα μια ομάδα σαν την Σαλαμίνα με τον κόσμο που έχει να πάει στη Β’ κατηγορία”.