25 Απριλίου, 2024
  • 25 Απριλίου, 2024

Mε γκολάρα του Πανός το τρίποντο στην Ένωση

By on 4 Φεβρουαρίου, 2021 0 4473 Views

Με ένα υπέροχο γκολ του Πανός στο 21’ η ΕΝΠ νίκησε 1-0 τον  Eρμή στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής στο «Τάσος Μάρκου». Στους 24 βαθμούς οι «βυσσινί», στους 21 παρέμειναν οι «φτεροπόδαροι».

Σε ένα ημίχρονο όπου την… διαφορά έκανε το υπέροχο γκολ του Πανός στο 21’ η ΕΝΠ διαφύλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους το προβάδισμα. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του 45λεπτου και δικαίως προηγήθηκαν.

Οι «φτεροπόδαροι» μπήκαν με περισσότερη επιθετική διάθεση στο δεύτερο ημίχρονο κι επιδίωξαν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση όμως ο Γκατσέφσκι διατήρησε την εστία του όταν… απειλήθηκε από τον Ρουσιά στο 46’.

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές αξιοσημείωτες ευκαιρίες με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

4′ Ο Θεοδώρου βρίσκει χώρο εκτός περιοχής και σουτάρει, η μπάλα καταλήγει έξω.

21′ ΓΚΟΛ 1-0!  Eκτέλεση φάουλ η μπάλα στο τείχος, με τον Πανός να σουτάρει για το 1-0! Με μια… φωτοβολίδα ο Πανός άνοιξε το σκορ για τους βυσσινί!

23′ Ο Ντένινγκ σουτάρει, η μπάλα καταλήγει έξω.

33′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Μέιρα, σουτάρει ο Φόλπρεχτ, η μπάλα καταλήγει έξω.

44′ Ο Μέιρα εκτελεί φάουλ, ο Γκατσέφσκι διώχνει σε κόρνερ.

46′ Ο Ρουσιάς σουτάρει, ο Γκατσέφσκι διώχνει σε κόρνερ.

57′ Ο Φελίπε σουτάρει, η μπάλα σε σώματα αμυντικών.

60′ Ο Μπάρνι σουτάρει, η μπάλα πάνω από την εστία του Καϊκέ.

62′ O Nτένινγκ σουτάρει, η μπάλα καταλήγει έξω.

81′ Κόρνερ για την ΕΝΠ. Μετά από προσπάθεια του Μαρκόφσκι από δεξιά, παρέμβαση του Γεωργίου που παραχώρησε κόρνερ.

88′ Μετά από γύρισμα του Γκάταριτς από δεξιά, ο Κύπρου σουτάρει και η μπάλα βρίσκει σε πόδια συμπαικτών του…

Εκτελεί ο Φόλμπρεχτ, η μπάλα στον Σιντιμπέ που έκανε το γύρισμα, με τον Κύπρου να σουτάρει, η μπάλα κατέληξε έξω.

ENΠ (Κ.Φερέρ): Γκατσέφσκι, Μπάλαζιτς, Κυριάκου, Μπαρμπόζα (Μουλαζίμης 75′), Θεοδώρου (Μπελόνε  87′), Εντγκόο, Ντένιγνκ (Μαρκόφσκι 79′), Φελίπε, Μπάρνι, Λουσέρο, Πανός
Στον πάγκο: Πέτρου, Ίρεπ, Μαϊσουράντζε, Μαυρουδής,Κοσμάς, Οντότζι
EΡΜΗΣ (Μ.Σατσιάς): Καϊκέ, Δημητρίου, Γαβριήλ (Ντίας 82′), Μέιρα(Γκάταριτς 46′), Φόλπρεχτ, Κοβάσεβιτς(Κύπρου 67′), Βάλπορτ (Γεωργίου 67′), Χολτ, Κυριακίδης (Παπαθανασίου 75′), Σιντιμπέ, Ρουσιάς,
Στον πάγκο: Φινιρίδης, Καραγκούνης, Καϊσερλίδης, Αλαμπρίτης.

Κίτρινες: Εντγκό, Mπάλαζιτς(3η), Kυριάκου (3η), Γκάταριτς /  Κοβάσεβιτς, Φόλμπρεχτ