29 Μαρτίου, 2024
  • 29 Μαρτίου, 2024
  • Δεν έΧασαν. Συμβιβάστηκαν 1-1 Δόξα-Ολυμπιακός.Άντεξε με 10 η ομάδα της Κατωκοπιάς

By on 24 Δεκεμβρίου, 2020 0 4280 Views

Ισοπαλία 1-1 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στην Δόξα και τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας. Η Δόξα άνοιξε το σκορ με τον Εγγλέζου και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με πέναλτι του Σάλι. 23 βαθμούς έχει ο Ολυμπιακός, 21 η Δόξα.

Η Δόξα σστα τελευταία 20 λεπτά έπαιζε με 10 λόγω ορθής αποβολής του τερματοφύλακα Σισκόφσκι στην φάση του πέναλτι.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

7′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μάντζη, όμως, ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη του βοηθού διαιτητή μετά και το έλεγχο VAR.
11′ Καλή προσπάθεια με τον Μάντζη ο οποίος σούταρε υπό πίεση, όμως, η μπάλα κατέληξε έξω.
12′ Ο Σαντίκ που ήταν μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως, δεν πρόλαβε την μπάλα από συμπαίκτη του στην προυπόθεση της Δόξας.
18′ Ο Σαντίκ έφυγε μόνος προς την εστία του Ολυμπιακού, όμως, το σουτ – πάσα προς συμποδοσφαιριστή του ήταν αδύναμο.

22′ Σουτ του Μέσκα η μπάλα έξω.

27′ Εγγλέζου απευθείας φάουλ διώχνει ο Καραδαής.
33′ Καλή προσπάθεια με τον Σαντίκ για την Δόξα, όμως, σούταρε και μπάλα πέρασε έξω.
38′ Δυνατό σουτ του Οικονομίδη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.
48΄ΓΚΟΛ για την Δόξα με απευθείας φάουλ του Εγγλέζου.

58΄Επικίνδυνο o Μέσκα στον Σισκόφσκι με τον τερματοφύλακα της Δόξας να προλαβαίνει την μπάλα πριν από τον Μάντζη.
62΄Κεφαλιά του Σωτηρίου μετά από κόρνερ έδιωξε ο Σισκόφσκι.

69′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό μετά από ανατροπή του Σάλι από τον Σισκόφσκι. Κίτρινη στον τερματοφύλακα της Δόξας.
Συμβουλεύεται και το VAR ο διαιτητής, Κυριάκος Χριστοδουλου και τελικά η κίτρινη γίνεται κόκκινη και αποβάλλεται ο Σισκόφσκι.
73′ Στον αγώνα ο 2ος τερματοφύλακας της Δόξας, Κωνσταντίνου, αλλαγή με Ολιβέϊρα.
74΄Απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Δόξας, όμως, βγαίνει εκτός γραμμής και θα δίνει επανάληψη  ο διαιτητής.
76′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός με πέναλτι του Σάλι.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Ολιβέιρα (73΄Κωνσταντίνου) Σαντίκ, Οικονομίδης, Χριστοφή, Τραϊστσέφσκι, Μέσκα, Μιντίκκης.
Στον πάγκο: Ντα Κόστα, Κωμοδίκης, Λούις Κάρλος, Καλό, Άδωνη, Καραμόκο, Κίκας, Φιρμίνο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ:  Καραδαής, Σαμπίνια, Σάλι, Μάντζης, Κα, Μανρίκε, Ζαχαρίου (66΄Πεχλιβάνης) Σαρφό, Ανδρέου, Σωτηρίου, Νάνι.
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Μίλετιτς, Λ. Ανδρέου, Ευτυχίδης, Βενιζέλος, Κοστόφ, Χάνι, Χαραλάμπους.

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος