• 24 Απριλίου, 2024
  • Πρωτάθλημα Γυναικών Dimco: Apollon Ladies – Λευκοθέα Λατσιών 1-0 στο ντέρμπι

Πρωτάθλημα Γυναικών Dimco: Apollon Ladies – Λευκοθέα Λατσιών 1-0 στο ντέρμπι

By on 18 Οκτωβρίου, 2020 0 6060 Views

Φωτογραφία από προηγούμενο αγώνα της ομάδας Apollon Ladies με αντίπαλο τη Νέα Σαλαμίνα.
———————————————–

Με τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.

Συνεχίζει χωρίς απώλειες η ομάδα Apollon Ladies που έφτασε στους 12 βαθμούς σε 4 αγωνες.

Στο ντέρμπι νίκησε με 1-0 την Λευκοθέα Λατσιών από γκολ που πέτυχε στο 58ο λεπτό η Krystyna Marie Freda.

Στους 10 βαθμούς αλλά σε 5 αγώνες βρίσκεται η Ομόνοια Λευκωσίας που προχώρησε επίσης νικηφόρα.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Apollon Ladies – Λευκοθέα Λατσιών 1-0
Γεροσκήπου FC Ladies – Ομόνοια Λευκωσίας 1-5
Ερμής Απόλλων – ΑΕΛ Champions 0-3

Ο αγώνας Νέα Σαλαμίνα / Αρτοποιεία Πύργος – Εθνικός Άχνας διακόπηκε με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Εθνικός λόγω τραυματισμών έμεινε με 6 ποδοσφαιρίστριες. Στο χρονικό σημείο της διακοπής η γηπεδούχος ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 8-0.