• Περού-Βραζιλία 2-4: Δύο στα δύο με χατ τρικ Νείμάρ οι Βραζιλιάνοι

Περού-Βραζιλία 2-4: Δύο στα δύο με χατ τρικ Νείμάρ οι Βραζιλιάνοι

By on 14 Οκτωβρίου, 2020 0 308 Views

Με τον Νεϊμάρ να πετυχαίνει χατ τρικ η Βραζιλία έκανε το δύο στα δύο στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου επικρατώντας εκτός έδρας του Περού με 4-2.

Ακόμα ένα παιχνίδι με πλούσιο θέαμα είχαμε για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη ζώνη της Λατινικής Αμερικής. Στο Περού η Βραζιλία κατάφερε να φύγει νικήτρια κάνοντας το δύο στα δύο, επικρατώντας με 4-2.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Καρίγια στο 6′, με τον Νεϊμάρ να ευστοχεί στο πρώτο από τα δύο του πέναλτι στο 28′ κάνοντας το 1-1. Το Περού μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και προηγήθηκε με 2-1 στο 59′ με τον Τάπια, αλλά η συνέχεια ανήκε στους Βραζιλιάνους. Αρχικά ισοφάρισαν με το Ριτσάρλισον στο 64′ και έκαναν το 2-4 με ακόμα δύο γκολ του Νεϊμάρ. Το ένα στο 81′ με πέναλτι και το άλλο στις καθυστερήσεις με κοντινή προβολή.