Στο 90′ η Ομόνοια κέρδισε με ανατροπή την Δόξα

By on 11 Αυγούστου, 2020 0 18014 Views

Το τελευταίο φιλικό προετοιμασίας έδωσε σήμερα η ΟΜΟΝΟΙΑ κερδίζοντας με 2-1 τη Δόξα. Το σκορ για τη Δόξα άνοιξε ο Ολιβέιρα, ενώ για το «τριφύλλι» ισοφάρισε ο Κακουλλής πριν ο Γκόμεθ δώσει τη νίκη με εύστοχο πέναλτι. Ο Χένινγκ Μπεργκ χρησιμοποίησε 17 ποδοσφαιριστές.

Οι κυριότερες στιγμές του αγώνα:

• 7′: Μακρινό σουτ από τον Ναμπάνγκουα, η μπάλα έξω.
  • 9′: Διαγώνιο πλασέ από τον Μποτεάκ, μόλις έξω.
  • 20′: Σουτ εκτός περιοχής από τον Εγγλέζου, μπλόκαρε ο Φαμπιάνο.
  • 24′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ολιβέιρα, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και έγινε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.
  • 31′: Εκτέλεση φάουλ από τον Τιάγκο, πάνω από τα δοκάρια του Σισκόφσκι.
  • 35′: Σουτ έκανε ο Μουκτάρης από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά έξω.
  • 37′: Απευθείας εκτέλεσε φάουλ ο Μποτεάκ, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.
  • 42′: Εκτέλεση φάουλ από τον Γκόμεθ, απέκρουσε στο “παραθυράκι” της εστίας ο Σισκόφσκι.
  • 52′: Απέκρουσε στη γωνία το σουτ του Μέσκα ο Φαμπιάνο.
  • 59′: Μακρινό σουτ από τον Γκόμεθ, απέκρουσε με δεύτερη προσπάθεια ο Παρασκευά.
  • 63′: Διαγώνιο, συρτό σουτ από τον Γκόμεθ, απέκρουσε ο Παρασκευά.
  • 64′: Καλή απόκρουση Φαμπιανό σε εντός περιοχής σουτ του Καλό.
  • 73′: Γύρισε με πλάτη ο Κακουλλής, πλάσαρε με τη μία και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα!
  • 78′: Μεγάλη ευκαιρία καθώς το κοντινό πλασέ του Παπουλή αποκρούστηκε στη γραμμή από αμυνόμενο.
  • 86′: Ο Κακουλής έδωσε στον Χαραλάμπους που έκανε διαγώνιο σουτ στέλνοντας τη μπάλα λίγο έξω.
  • 90′: Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Γκόμεθ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Λέτσιακς, Λανγκ, Χούμποτσαν (83’ Κίκο), Γκόμες (65’ Κούσουλος), Γκόμεθ, Τιάγκο (65’ Τζιωνής), Μποτεάκ (74’ Λοΐζου), Παπουλής (84’ Χαραλάμπους), Ντούρις (65’ Κακουλλής).

Δόξα: Σισκόβσκι (46’ Παρασκευά), Εγγλέζου, Μουκτάρης (65’ Πάντιτς), Ολιβέιρα, Οικονομίδης, Κάρλος (79’ Καραμοκό), Μπόγιεβιτς, Ολιβέιρα Κ., Μέσκα, Μιντίκκης, Χριστοφή.