• ΕΛΛΑΔΑ
  • Χαμένος ο ΠΑΟΚ στην Κρήτη (2-2 με τον ΟΦΗ)

Χαμένος ο ΠΑΟΚ στην Κρήτη (2-2 με τον ΟΦΗ)

By on 5 Ιουλίου, 2020 0 406 Views

Σε συναρπαστικό ματς με ανατροπές, τέσσερα γκολ, δύο αποβολές (58′ Κουτρουμπής, 81′ Εσίτι), εννιά κίτρινες κάρτες και τρομερές ευκαιρίες στα τελευταία 15 λεπτά από τις δύο ομάδες, ο ΠΑΟΚ “άφησε” δύο βαθμούς στο Ηράκλειο με το τελικό 2-2. Πρώτος βαθμός του αξιόμαχου ΟΦΗ στα play offs.

Με τον ΟΦΗ να μην πηγαίνει για τίποτα καθώς βαθμολογικά δεν είχε κάποιο κίνητρο και τον ΠΑΟΚ να θέλει μόνο τη νίκη καθώς παλεύει με την ΑΕΚ για την δεύτερη θέση και τα προκριματικά του Champions League, το φαβορί στην αναμέτρηση στο Γεντί Κουλέ ήταν οι Θεσσαλονικείς. Οι Κρητικοί όμως σε καμία περίπτωση δεν χαρίστηκαν στον αντίπαλό τους και μετά από ένα εξαιρετικό και γεμάτο θέαμα και συγκινήσεις παιχνίδι, του έκοψαν τους δύο βαθμούς, ενώ στις καθυστερήσεις θα μπορούσαν να πάρουν και το τρίποντο. Το 2-2 σίγουρα φέρνει τον ΟΦΗ στους 36 βαθμούς, δύο πίσω από τον 5ο Άρη, ενώ ο ΠΑΟΚ μένει στους 59 όσους και η ΑΕΚ που αγωνίζεται την Κυριακή με τους «κίτρινους» στο Κλεάνθης Βικελίδης.