• 16 Απριλίου, 2024
  • Στην πρώτη τετράδα η Αναγέννηση Δερύνειας.Ο ΑΣΙΛ κέρδισε την Αλκή

Στην πρώτη τετράδα η Αναγέννηση Δερύνειας.Ο ΑΣΙΛ κέρδισε την Αλκή

By on 26 Ιανουαρίου, 2020 0 4140 Views

Το 1-0 στο Μακάρειο μεταξύ του Διγενή με τον Ακρίτα για τον Β’ όμιλο, δεν ήταν αρκετό για να δώσει το εισιτήριο για το γκρουπ ανόδου στην ομάδα της Μόρφου. Σε ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες προφύλαξαν περισσότερο τα νώτα τους, με την ομάδα του Διγενή να προσπαθεί στο τέλος για να φτάσει στο γκολ, το πέτυχε με τον Μάξουελ στο 67’ αλλά… η Αναγέννηση έκανε το καθήκον της! Κέρδισε τον Οθέλλο στην Δερύνεια με 2-0 χάρη στα γκολ των Χαραλάμπους(23’) και Ράνου(90’), καταλαμβάνοντας το 8ο και τελευταίο εισιτήριο για το γκρουπ ανόδου. Ο Ονήσιλος έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με τον Π.Ο. Ξυλοτύμπου, με την ομάδα της Σωτήρας να φτιάχνει αρκετές φάσεις και να έχει και δοκάρι.

Για τον Α’ όμιλο, ο ΑΣΙΛ κέρδισε με 2-1 την Αλκή, σκορ που διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο. Ο Άδωνη στο 7’ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Λύσης, όμως 10 λεπτά αργότερα σκόραρε… σε λάθος εστία με την Αλκή να ισοφαρίζει. Στο 23’ ο Σολάρι διαμόρφωσε το τελικό, όπως αποδείχθηκε, αποτέλεσμα.