• 28 Μαρτίου, 2024
  • KΛΑΦΟΥΡΙΤΣ:Αν φταίει κάποιος είμαι εγώ.Μας αποσυντόνισε η ΑΕΚ στο β΄ημίχρονο

KΛΑΦΟΥΡΙΤΣ:Αν φταίει κάποιος είμαι εγώ.Μας αποσυντόνισε η ΑΕΚ στο β΄ημίχρονο

By on 11 Ιανουαρίου, 2020 0 1886 Views

Στην διάσκεψη Τύπου του αγώνα με την ΑΕΚ, ο προπονητής του Εθνικού Ντιν Κλάφουριτς ανέφερε…

“Συγχαρητήρια στον κ. Χαραλάμπους για τη νίκη. Όσα είπε είναι σωστά. Εκείνο που είπα στους παίκτες μου στο ημίχρονο είναι ότι το 2-0 μπορούσε να είναι και 0-0 και 2-2, δεν αξίζαμε να ήμασταν μπροστά με δύο γκολ και έπρεπε να προσέξουμε στο β΄ημίχρονο. Έχω πολύ καλή γνώμη για τους παίκτες μου και αν φταίει κάποιος είμαι εγώ.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ άλλαξε το σύστημα της, έπαιξε 3-4-3, μας αποσυντόνισε. Στα τελευταία δέκα λεπτά καταρρεύσαμε. Πιστεύω πολύ στους παίκτες μου και θα παλέψουμε μέχρι το τέλος”.

Για τις αλλαγές του: Ο Παπαγεωργίου είναι επίσης επιθετικογενής παίκτης, ο Μαρκόφσκι δεν είχε παίξει σε πολλά παιχνίδια και δεν μπορούσε να παίξει σε όλο το παιχνίδι.