19 Απριλίου, 2024
  • 19 Απριλίου, 2024
  • Τρισκόφσκι ο τρομερός.Τέσσερα γκολ και μεγάλη αντροπή στο φινάλε για την ΑΕΚ(2-5)

By on 11 Ιανουαρίου, 2020 0 3450 Views

Στο Α΄ημίχρονο ο Εθνικός προηγήθηκε 2-0 με τον Μποκατίνοφ να κατεβάζει τα ρολά όμως στο Β΄ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική και ο Εθνικός χωρίς δυνάμεις…Πάλευε μέχρι να δεχθεί γκολ όμως ο Τρισκόφσκι γύρισε με κέφια και πέτυχε 4 γκολ και δημιούργησε άλλο ένα στο μεγάλο 2-5 της ΑΕΚ.Πάντως έχει δικαιλογημένα παράπονα ο Εθνικός για την διαιτησία μτου κ.Τράττου γιατί το τρίτο γκολ της ΑΕΚ προήλθε από πέναλτι που δόθηκε χωρίς παράβαση ενώ στο τέταρτο γκολ προηγήθηκε χέρι που δεν δόθηκε και στην αντεπίθεση στην εξέλιξη της φάσης έγινε το 2-4.

Η ΑΕΚ στις αρχές του Α΄ημιχρόνου και σε όλο το Β΄ημίχρονο ήταν πολύ καλή και βρήκε πολλές ευκαιρίες παρά την πολυπρόσωπη και μαχητική άμυνα του Εθνικού που κατέρρευσε μετά που δέχθηκε το πρώτο γκολ και δεν είχε καμιά σχέση με την ομάδα του Α΄ημιχρόνου που έβγαινε επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις

ΓΚΟΛ -ΦΑΣΕΙΣ

89΄ ΓΚΟΛ 2-5 Ο Τρισκόφσκι έφυγε πίσω από την  άμυνα του Εθνικού και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
88΄ ΓΚΟΛ 2-4 Σουτ του Τρισκόφσκι στα δίκτυα.
Η φάση έπρεπε να σταματήσει έξω από την περιοχή της ΑΕΚ για χέρι που δεν δόθηκε και στην αντεπίθεση σημειώθηκε το γκολ.

82΄ ΓΚΟΛ 2-3 Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τρισκόφσκι.
81΄ Πέναλτι για την ΑΕΚ… Ο Χέφελ βρέθηκε στο έδαφος μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Μαρκόσκι. Στην επαναληπτική προβολή της φάσης, δεν φαίνεται να υπάρχει καμιά παράβαση και ο διαιτητής ξεγελάστηκε
79΄ ΓΚΟΛ 2-2 Ατομική ενέργεια του Τρισκόφσκι, η μπάλα έφτασε στον Φακούντο που έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα.
77΄
Σέντρα του Ραούλ, μόνος ο Τρισκόφσκι έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά έξω.
70΄
Φάση διαρκείας στην περιοχή του Εθνικού, ο Χέφελ έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Ευσταθίου.
64΄
 Σέντρα του Χέφελ, γυριστό του Τρισκόφσκι, η μπάλα πέρασε έξω.
58΄ ΓΚΟΛ 2-1 Κόρνερ του Χέφελ, κεφαλιά πάσα του Τρουγιόλς στον Τρισκόφσκι, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
56΄
Τετ α τετ του Τρισκόφσκι με τον Μπογκατίνοφ, με τον τερματοφύλακα του Εθνικού να αποκρούει σωτήρια.
45΄+1
Κεφαλιά του Τρισκόφσκι, απέκρουσε σωτήρια ο Μπογκατίνοφ.
45΄ Κόρνερ του Σάστρε, κεφαλιά του Τάντι στο δοκάρι.
45΄
Διαγώνιο σουτ του Τάντι, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπγκατίνοφ.
41΄
 Διαγώνιο πλασέ του Σάστρε, η μπάλα πέρασε έξω.
38΄ Πέναλτι ζήτησε η ΑΕΚ για χέρι του Μαρκόσκι. Σωστά δεν δόθηκε αφού, το χέρι του αμυντικού του Εθνικού ήταν κολλημένο και δεν αύξησε τον όγκο του σώματος του.
36΄ ΓΚΟΛ 2-0 Ο Μαρκόφσκι έφυγε πίσω από την άμυνα της ΑΕΚ έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα.
36΄
Ατομική ενέργεια του Μαρκόφσκι και δυνατό σουτ με τον Τόνιο να αποκρούει σε κόρνερ. 26΄ Σουτ στην κίνηση από τον Κοστόφσκι, η μπάλα πέρασε έξω.
25΄
Μακρινό σουτ του Φακούντο, η μπάλα πέρασε έξω.
21΄
 Σουτ του Τέτε μέσα από την περιοχή, απέκρουσε σωτήρια ο Μπογκατίνοφ.
19΄ ΓΚΟΛ 1-0 Σέντρα του Μιγκελίτο από δεξιά, κεφαλιά του Κοστόφσκι στα δίκτυα.
15΄
Σέντρα του Μαρκόφσκι, μόνος ο Κοστόφσκι, έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά έξω.
13΄
Ο Μαρκόφσκι βρέθηκε μόνος στην περιοχή της ΑΕΚ, έκανε το σουτ με τον Τόνιο να αποκρούει σε κόρνερ.
11΄
Μακρινό σουτ του Σάστρε, απέκρουσε εύκολα ο Μπογκατίνοφ.
9΄ Πέναλτι ζήτησε η ΑΕΚ για χέρι του Μαρκόφσκι. Σωστά δεν δόθηκε…
3΄
Κόρνερ του Χέφελ, κεφαλιά του Τάντι, η μπάλα πέρασε έξω.
3΄
Μακρινό σουτ του Φιόλιτς, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπογκατίνοφ.
1΄
Μακρινό σουτ του Κονέ, απέκρουσε εύκολα ο Τόνιο.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Ντέαν Κλάφουριτς): Μπογκατίνοφ, Γκλομπάρ, Ευσταθίου, Ντεϊβίσον, Μαρκόσκι, Φοινίρης. Λαμπάν, Μιγκελίτο (69΄ Χαραλάμπους), Μαρκόφσκι (77΄ Κυπριανού), Κονέ (57΄ Παπαγεωργίου), Κοστόφσκι

Στον πάγκο: Στρατηλάτης, Κ. Ηλία, Κουντόμπιακ, Χριστοφή, Α. Ηλία, Ιωάννου
ΑΕΚ (Ηλίας Χαραλάμπους): Τόνιο, Τάντι, Τρουγιόλς, Γκονζάλεθ, Ιωάννου (46΄ Ραούλ), Φακούντο, Σάστρε, Χέφελ, Φιόλιτς (46΄ Γιάννου) (67΄ Κίβενι), Τέτε, Τρισκόφσκι

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Ράσπας, Τούμπας, Κωνσταντίνου, Αναστασίου, Στεφάνου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λεόντιος Τράττος (Κυριάκος Σωκράτους – Ανδρέας Ανδρέου), 4ος: Ανδρέας Αργυρού, Παρ.: Ανδρέας Δημητρίου
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκλομπάρ / ΤρουγιόλςΚΟΚΚΙΝΕΣ: