• Νίκη κορυφής για τον Άρη.Κέρδισε στο ντέρμπι τον ΑΣΙΛ 2-1

Νίκη κορυφής για τον Άρη.Κέρδισε στο ντέρμπι τον ΑΣΙΛ 2-1

By on 1 Νοεμβρίου, 2019 0 377 Views

Σπουδαία νίκη για τον Άρη στο Τσίρειο αφού επικράτησε με 2-1 του ΑΣΙΛ στο ντέρμπι που άνοιξε την 5η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας και παραμένει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας, ανεξαρτήτως του τι θα κάνουν οι υπόλοιπες ομάδες. Ο Νικόλας Ματαθαίου στο 20′ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους ενώ ο Μπάρμπαρο από την άσπρη βούλα στο 58′, διπλασίασε τα τέρματα του Άρη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κωμοδίκης έδωσε ξανά ενδιαφέρον αφού μείωσε σε 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν, είχαν ευκαιρίες και προϋποθέσεις να φτάσουν στην ισοφάριση όμως δεν τα κατάφεραν. Οι γηπεδούχοι που αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές στο τελευταίο 10λεπτο, έπειτα από αποβολή του Μαλεκκίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο προπονητής του Άρη, Λιάσος Λουκά, με το τέλος του αγώνα έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του και έκανε έκκληση στον κόσμο της ομάδας να στηρίξει την προσπάθεια και να ενισχύσει οικονομικά την «ελαφρά ταξιαρχία». Από την άλλη ο Άγγελος Ευθυμίου, τόνισε ότι ο ΑΣΙΛ θα συνεχίσει τη προσπάθεια που κάνει για να υλοποιήσει τους στόχους που τέθηκαν.

ΑΡΗΣ: Παπαστυλιανού, Παστελλής, Λόπες, Μπράου, Μπάρμπαρο(85′ Φέλεκ), Νασιμέντο, Μαλεκκίδης, Ελευθερίου, Κυριάκου(64′ Κέζος), Κλεοφίλο(82′ Θεράποντος), Ματθαίου

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Γεωργίου, Χαραλάμπους, Ελ Ζέιν, Κκωστής, Λούγκος

ΑΣΙΛ: Καραδαής, Ηλιόπουλος, Σολάρι, Κωμοδίκης, Αγγελόπουλος, Δημητρίου, Καπαρτής, Παλαβετσίνο(88′ Μακρής), Νικολάου, Χατζηπασχάλης(78′ Αμεσάν), Γκονζάλεζ

Στον πάγκο: Ταουντούλ, Πολυκάρπου, Ορτέγα, Φίλγκεϊτ, Φερνάντεζ, Χαρή, Άδωνη

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παστελλής, Ματθαίου / Καραδαής
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Μαλεκκίδης(2η κίτρινη)

Διαιτητής: Ανδρέας Κωνσταντίνου
Α’ Βοηθός: Αντώνης Κουντουρέττης