• Έχασε από την Εξελσιόρ η Ανόρθωση με πολλές δοκιμές

Έχασε από την Εξελσιόρ η Ανόρθωση με πολλές δοκιμές

By on 27 Ιουλίου, 2019 0 2094 Views

Η Ανόρθωση έχασε σε φιλική αναμέτρηση από την Εξελσιόρ 2-1 στο τρίτο της φιλικό επί Ολλανδικού εδάφους. Ο Φερχάρ άνοιξε το σκορ για τους Ολλανδούς στο 34′ λεπτό με δυνατό σουτ εντός περιοχής. Στο 56′ ο Φορντές με ωραίο φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Λόρια γράφοντας το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ντούρις με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και προτού καταλήξει στα δίχτυα. Ο Τιμούρ Κετσπάγια έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, όμως η Ανόρθωση έδειξε να θέλει ακόμη δουλειά. Ντεμπούτο για τον Γιώργο Μανθάτη. Αποχώρησε με ενοχλήσεις ο Ντούρις στο 86′.

Το φιλμ του αγώνα:

Τέλος του αγώνα.

86′ Ο Χατζηβασίλης αντικαθιστά τον Ντούρις.

76′ Ο Στυλιανού αντικαθιστά τον Γκαλίτσιο.

74′ Ο Ντούρις με δυνατό βολέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία.

67′ Στη θέση του Μαργκάσα ο Νταουσβίλι.

64′ Οι Βασιλακάκης, Εγγλεζου και Αρτυματάς αντικαθιστούν τους Ράγιος, Κοφί και Σίλντενφελντ

62′ Εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα της Εξελσιόρ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοφί.

58′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με πολύ ωραίο πλασέ του Ντούρις, η μπάλα βρήκε πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

56′ ΓΚΟΛ για την Εξελσιόρ με τον Φορντές.

46′ Μανθάτης και Ντούρις αντικαθιστούν τους Κατσαράβα και Οκριασβίλι με την έναρξη του β’ ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου.

34′ ΓΚΟΛ για την Εξελσιόρ. Σέντρα από τα αριστερά, ο Φερχάρ με πλασέ στην αριστερή γωνία του Λόρια ανοίγει το σκορ.

33′ Σουτ του Ράγιος, θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των Ολλανδών.

24′ Ο Ρούμπεν Ράγιος πάτησε περιοχή από τα δεξιά, έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

22′ Μακρινό σουτ του Αρτυματά, η μπάλα θα περάσει πάνω από τα δοκάρια.

18′ Κίτρινη στον Βργκοτς.

Σχόλιο: Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο 15λεπτο. Χωρίς τελική στο παιχνίδι, και με τις δυο ομάδες πάντως να δείχνουν διάθεση.