28 Μαρτίου, 2024
  • 28 Μαρτίου, 2024

Ζλάταν: Χατ -τρικ στο ντέρμπι του Λος Άντζελες (vids)

By on 20 Ιουλίου, 2019 0 600 Views

Κάθε γκολ καλύτερο απ’ το άλλο! Ο μεγάλος Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς πήρε μόνος του το ντέρμπι του Λος Άντζελες, χαρίζοντας τη νίκη στους Γκάλαξι με το τελικό 3-2! Απίθανη προσπάθεια και σουτ εκτός περιοχής στην προσωρινή ισοφάριση…

Ο Σουηδός σούπερ σταρ είναι αυτό ακριβώς που σχολίαζαν και οι Αμερικανοί δημοσιογράφοι αντικρίζοντας όσα έκανε στον αγωνιστικό χώρο απέναντι στην Los Angeles FC. Είναι μια… Ferrari απέναντι σε απλά αυτοκίνητα…

Μόλις στο 8ο λεπτό κι αφού οι Γκάλαξι είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ, ο Ζλάταν κατάφερε να περάσει τη μπάλα πάνω από τον αντίπαλό του και να κάνει αμέσως το δεξί σουτ για να ισοφαρίσει, ενώ, έφερε τούμπα το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Με κεφαλιά που πήρε καμπύλη έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 56ο λεπτό, για να πετύχει και το τρομερό γκολ με το αριστερό από απόσταση στο 70′ και να φροντίσει ώστε οι Γκάλαξι να εξασφαλίσουν τη νίκη.