29 Μαρτίου, 2024
  • 29 Μαρτίου, 2024

Φιλική τριάρα δέχθηκε η Ομόνοια

By on 18 Ιουλίου, 2019 0 3916 Views

Την ήττα με 3-1 από την Μπειτάρ Ιερουσαλήμ του Ρόνι Λέβι γνώρισε η Ομόνοια στο πρώτο της φιλικό επί Πολωνικού εδάφους. Όπως αναμενόταν ο Χένινγκ Μπέργκ έδωσε χρόνο σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, ουσιαστικά χρησιμοποίησε ολους όσους είχε στην διάθεση του και έβγαλε τα συμπεράσματα του ανάλογα και με το χρονικό σημείο στο οποίο βρισκόμαστε και στο στάδιο προετοιμασίας που βρίσκεται η ομάδα του.
Οι Ισραηλινοί κατάφεραν πολύ νωρίς να ανοίξουν το σκορ με τον Αζουλάι στο 7΄, ενώ είχαν και δοκάρι στο 20΄ με τον Κίντα. Δεν το έβαλε στο 20΄ ο Κίντα, το έβαλε όμως στο 31΄ με διαγώνιο σουτ κάνοντας το 2-0. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λανγκ με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 για την Ομόνοια μετά από κόρνερ του Άλβες.
Στην ανάπαυλα ο Μπέργκ έκανε αρκετές αλλαγές, έβαλε στο παιχνίδι και το Λοέ ο οποίος δεν υπολογίζεται, ενώ στην πορεία έριξε και άλλους στο παιγνίδι. Στο 76΄ ο Κονσταντίν πέτυχε και τρίτο γκολ για την Μπειτάρ, με το 3-1 να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
ΟΜΟΝΟΙΑ: Νικολάου (46΄ Κυριακίδης), Λούφτνερ (46΄ Κούσουλος), Λανγκ (62΄ Λοίζου), Περέιρα (Παναγιώτου), Μανρίκε(62΄Μαυρίας), Κατελάρης, Γκόμες (46΄ Λοέ), Άλβες, Χριστοφή (32΄ Κακουλλής), Τιάγκο (46΄ Μόντες), Νταρμπισάιαρ (46΄ Ραμίρες).