• 28 Μαρτίου, 2024
  • ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
  • Σκόραρε, έβγαλε την ομάδα του πατέρα του εκτός playoffs και έβαλε τα κλάματα! (vid)

By on 22 Μαΐου, 2019 0 668 Views

Ένα γκολ που… μπορεί να διαλύσει μια οικογένεια! Ο Τζιανλούκα Μαλδονάδο σκόραρε εις βάρος της ομάδας του πατέρα του, της απαγόρευσε να μπει στα playoffs της πρώτης κατηγορίας της Βενεζουέλας και αντί να πανηγυρίσει… έβαλε τα κλάματα!

Ο Τζιανλούκα Μαλδονάδο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης ανάμεσα στην Puerto Cabello και τη Deportivo Tachira, ισοφάρισε στο τελικό 2-2 με πανέμορφο δεξί φαλτσαριστό σουτ και… ξέσπασε σε λυγμούς!

Η ομάδα στον πάγκο της οποίας βρισκόταν ο πατέρας του, όσο κρατούσε το προβάδισμα θα είχε την ευκαιρία να παίξει στα playoffs, όμως, το όνειρο έσβησε και ο γιος, όσο επαγγελματίας κι αν ήταν, δεν κατάφερε να συγκρατήσει το συναίσθημα…