20 Απριλίου, 2024
  • 20 Απριλίου, 2024

Στο τέλος η ΑΕΚ …Σπουδαία νίκη(2-3) στο Τσίρειο

By on 14 Απριλίου, 2019 0 23047 Views

Σημαντικό διπλό για την ΑΕΚ απέναντι στην ΑΕΛ στο Τσίρειο με 3-2, σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με πολλά γκολ. Η ΑΕΚ ευτύχησε να σκοράρει στο 25΄ με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος Ιβάν Τρισκόφσκι που σήμερα έφτασε τα 15 γκολ και έκανε ρεκόρ καριέρας. Στο 35΄ η ΑΕΛ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Φιντέλι. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε δυνατά και πήρε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με κεφαλιά του Τρουγιόλς στο 50΄. Η ΑΕΛ κατάφερε να αντιδράσει, κέρδισε μέτρα και έφτασε στην ισοφαρίση σε 2-2 με τον Λαφράνς στο 69΄. Στο 83΄ ο Καταλά σημειώνει το 2-3 με κεφαλιά από κόρνερ του Τζεφρέν. Ένα λεπτό αργότερα ο σκόρερ τραυματίζεται στον αστράγαλο και φεύγει με φορείο από το γήπεδο. Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 90+2΄ ο Γκοντάλ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

– 25′ ΓΚΟΛ η ΑΕΚ  και 0-1 με τον Τρισκόφσκι!

– 32′ Δοκάρι για την ΑΕΛ. Στημένο του Λεάντρο, ο Αντρέ Τεξέιρα το κεφάλι, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

– 35′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 1-1! Ο Φιντέλις ισοφαρίζει αν και στην φάση βρίσκεται και ο Λαφράνς, ο Νιγηριανός με προβολή σκοράρει.

– 50′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 1-2. Ο Τρουγιόλς με το κεφάλι νικάει τον Βοζίνια!

– 69′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ και 2-2 με τον Λαφράνς!

– 82′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 2-3 με τον Καταλά! Κόρνερ της ΑΕΚ, ο Καταλά έπιασε την κεφαλιά, ο Βοζίνια έκανε κακό υπολογισμό και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

ΑΕΛ (Ντ.Κέρκεζ): Βοζίνια, Τεσέιρα, Σίλβα (70΄ Ντα Σίλβα), Ζτραφκόφσκι, Μυτίδης, Λαφράνς, Φιντέλις, Γκοντάλ, Γουίλερ, Σχρανζ (62΄ Χουράδο), Αγκάνοβιτς ( 55΄Ζτραβκόφσκι)

ΑΕΚ (Ι.Ιδιάκεθ): Τόνιο, Καταλά (87΄ Ιωάννου), Γκονζάλεθ, Τρουγιόλς, Αντωνιάδης, (70΄Τζεφρέν), Γκαρσία, Κάσες, Ακοράν, Τρισκόφσκι (78΄Φλοριάν), Ακίνο, Γιάννου

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φιντέλις,Σχρανζ, Αντάμοβιτς (3)/ Τρουγιόλς,Γκονζάλεθ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Γκοντάλ (2η κίτρνη 89΄)

ΘΕΑΤΕΣ : Περίπου 350