• 29 Μαρτίου, 2024
  • Δύσκολη αλλά σημαντική νίκη για τον Άρη.Τεσσάρα ο Ονήσιλλος

Δύσκολη αλλά σημαντική νίκη για τον Άρη.Τεσσάρα ο Ονήσιλλος

By on 22 Φεβρουαρίου, 2019 0 280 Views

Σπουδαία, όπως εξελίχθηκε, νίκη με 2-1 για τον Άρη στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής κόντρα στην Αναγέννηση Δερύνειας. Καλύτερος ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε δυο γκολ με τον Ορτέγα, όμως «χαλάρωσε» στην επανάληψη και λίγο έλειψε να ισοφαριστεί. Αφού πρώτα βρήκε δυο δοκάρια, μείωσε η ομάδα της Δερύνειας με τον Ράνο. Ωστόσο, άντεξε στην πίεση των φιλοξενουμένων και πανηγύρισε μια νίκη που τον ανεβάζει προσωρινά στο δεύτερο σκαλοπάτι της βαθμολογίας.

Στο άλλο παιχνίδι, «καθάρισε» από το ημίχρονο η ομάδα του Ονήσιλλου στην Λακατάμεια που παρά το ότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το ΘΟΪ, το τελικό σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο, έφερε την ομάδα της Σωτήρας να προηγείται με 1-3. Το τελικό 2-4, αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα.