28 Μαρτίου, 2024
  • 28 Μαρτίου, 2024

Aθάνατη Αλκή…Κέρδισε 4-2 τον Ερμή

By on 15 Δεκεμβρίου, 2018 0 6570 Views

Aθάνατη όνομα και πράμα η ΑΛκή που κάνοντας το καλύτερο φετινό της Α΄ημίχρονο νίκησε 4-2 τον Ερμή στο «Αμμόχωστος» στο ντέρμπι των ουραγών, «ξεκόλλησε» για πρώτη φορά από τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα και… έδωσε την θέση της τους «φτεροπόδαρους».
Η «Αθάνατη» ήταν εντυπωσιακή στο α΄ ημίχρονο καθώς με ανατροπή βρέθηκε μπροστά με 4-1 και στην επανάληψη με σωστή διαχείριση κατάφερε να πανηγυρίσει.
Ο Ερμής ήταν αυτός που προηγήθηκε με τον Ταραλίδη πολύ νωρίς στο 6΄ αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα της Αραδίππου. Σε λιγότερο από ένα 20λεπτο η Αλκή πέτυχε τέσσερα γκολ. Στο 10΄ ο Σπόλιαριτς ισοφάρισε, στο 14΄ ο Σταύρου έκανε το 2-1, στο 23 ο Μπελαμεϊρί το 3-1 και στο 29΄ ο Κάρλος έκανε το 4-1.
Το μόνο που κατέφερε ο Ερμής παρά την υπεροχή του στο β΄ημίχρονο ήταν να μειώσει σε 4-2 με τον Κατσιατή στο 77΄ενώ είχε δοκάρι και στο 84΄με τον Ταραλίδη.

ΕΡΜΗΣ (Ντε Ντέους): Παπαδόπουλος, Μαλόν, Εμπαλό (27΄ Ψάλτης), Γκουλόν, Ταραλίδης, Φυλακτού, Πουτζιουρής (62΄ Δημητρίου), Ντίντακ. Γεωργίου, Κιπιάνι (70΄ Κιπιάνι), Μαύρου

ΑΛΚΗ (Κ.Σακκάς): Πάρντο, Σταύρου, Κάρλος (85΄ Ηλία), Μπελαμειρί, Χαρή, Σπόλιαριτς (83΄ Χαραλάμπους), Χριστοφή, Τρατσέφσκι, Ακόστα, Κυπριανού, Φλόρες

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Δημητρίου/ Τρατσέφσκι (3η)

ΘΕΑΤΕΣ: περίπου 250
Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Νικήτα Στυλιανός
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γεώργιος
4ος Διαιτητής:Τράττου Λεόντιος