• 18 Απριλίου, 2024
  • ΠΟΥΡΣΑΪΤΙΔΗΣ:Από την στιγμή που προηγήθηκε το ΑΠΟΕΛ έγιναν δύσκολα τα πράγματα

ΠΟΥΡΣΑΪΤΙΔΗΣ:Από την στιγμή που προηγήθηκε το ΑΠΟΕΛ έγιναν δύσκολα τα πράγματα

By on 9 Δεκεμβρίου, 2018 0 23925 Views

Μετά την ήττα από το ΑΠΟΕΛ, ο προπονητής της Νέας Σαλαμίνας Σάββας Πουρσαϊτίδης δήλωσε τα ακόλουθα:
«Συγχαρητήρια στο ΠΑΟΕΛ που πήρε μια δίκαιη νίκη. Δικαιολογήσαμε απόλυτα τους 19 βαθμούς μας με την εμφάνιση στα πρώτα λεπτά και γενικότερα στο α΄ ημίχρονο. Είχα κάποιες καλές ευκαιρίες για να προηγηθούμε και δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Όπως κυλούσε το παιχνίδι δείχναμε επικίνδυνοι αλλά από την στιγμή που προηγήθηκε το ΑΠΟΕΛ έγιναν δύσκολα τα πράγματα και ακόμα πιο δύσκολα μετά το δεύτερο γκολ. Χάνοντας 2-0 στο ημίχρονο στο ΓΣΠ με το ΑΠΟΕΛ είναι δύσκολο να έχει κέρδος, κάπου εκεί τέλειωσε. Δεν μπορώ να έχω παράπονο. Περιοριστήκαμε πολύ το δεύτερο ημίχρονο, έγιναν κάποια λάθη, κάποιες αντεπιθέσεις δεν μας βγήκαν και μοιραία δεχθήκαμε και άλλα γκολ. Έχουμε δύσκολο παιχνίδι και από σήμερα είμαστε συγκεντρωμένοι στον επόμενο αντίπαλο».

Για το βάθος και την προσπάθεια για την 6άδα…

«Άλλαξε η νοοτροπία της ομάδας. Χάσαμε από τον Απόλλωνα στο 88΄ από την Ανόρθωση στο 90΄, ποτέ δεν κάναμε καθυστέρηση, ποτέ δεν πήραμε το πόδι και πέσαμε. Θα παίζουμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και ανάλογα με το τι κάνουν και οι αντίπαλοι μας διαμορφώνεται και ο στόχος».