Η Εθνική Ελπίδων ισόπαλη 1-1 με τη Γεωργία

By on 20 Νοεμβρίου, 2018 0 631 Views

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι.
—————————–

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Ελπίδων με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα της Γεωργίας στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου.

Οι Γεωργιανοί άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με πέναλτι του Arabidze και η Εθνική μας ισοφάρισε επίσης με πέναλτι του Τζακ Ρόουλς στο 74ο λεπτό.

Καλύτερη η παρουσία της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο σε ένα δυνατό φιλικό που βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα για την τεχνική ηγεσία.

Ο Νίκος Ανδρονίκου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές τόσο στο σημερινό φιλικό όσο και στο φιλικό της περασμένης Πέμπτης με αντίπαλο τους Νέους της Γερμανίας.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Παρασκευά (63′ Δημητρίου), Πηλέα (46′ Παπαμιχαήλ), Κορρέα, Ματθαίου (46′ Σιαθά), Χαραλάμπους (63′ Στ. Παντελή), Ψύχα (46′ Ρόουλς), Νεοφύτου, Χατζηπασχάλη, Σ. Ιωάννου, Άδωνη, Σπόλιαριτς.