20 Απριλίου, 2024
  • 20 Απριλίου, 2024

Η Ανόρθωση σε φιλικό τεστ κέρδισε την ΠΑΕΕΚ

By on 16 Νοεμβρίου, 2018 0 4546 Views

Φιλική νίκη με 3-1 πέτυχε η Ανόρθωση, επί της ΠΑΕΕΚ Κερύνειας σε φιλικό που διεξήχθη στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Η Ανόρθωση προηγήθηκε στο 18’ μετά από ατομική ενέργεια του Φύτου, ο οποίος έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπέκα που με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-0. Είκοσι λεπτά αργότερα, οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με τον Φύτο με κεφαλιά να σημειώνει το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Στρέπελ έβγαλε εκτός τους Σίλντενφελντ και Λαβόρδε και στις θέσεις τους, πέρασε τους Ράγιος και Γεωργαλλίδη.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 47’, ο Φύτος από αριστερά τροφοδότησε τον Μπέκα που με προβολή έγραψε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 65’.

Βάργκιτς, Σωτηρίου, Σίλντενφελντ (46’ Ράγιος), Ντουγκλάο, Μπεσάτ, Βίκτορ, Κοφί, Εγγλέζου, Κυριάκου, Λαβόρδε(46’ Γεωργαλλίδης), Μπέκα