Στο 90′ Χάθηκε η νίκη στην Μάλτα. (1-1 οι Ελπίδες μας)

By on 16 Οκτωβρίου, 2018 0 672 Views

Η Εθνική μας όπως παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι.
————————————–

Ισόπαλος 1-1 τέλειωσε ο αγώνας της Εθνική Ελπίδων με την αντίστοιχη της Μάλτας στο «Centenary Stadium».

Ο αγώνας αφορούσε την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21

Τελικό αποτέλεσμα. Μάλτα – Εθνική Ελπίδων 1-1. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 92ο λεπτό. Απολογισμός επτά βαθμοί για την Κύπρο στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.
Η ομάδα μας μπήκε με ξεκαθάρο προσανατολισμό. Το αποτέλεσμα της νίκης και κυνήγησε από την αρχή το γκολ.

Στο 35ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φράγκου από κοντά ο Χρήστος Γουήλερ άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας.

Γενικότερα στο πρώτο ημίχρονο οι λίγες καλές φάσεις έγιναν από την ομάδα μας που πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι διεθνείς μας προσπάθησαν να ελέξγουν τον αγώνα και για μεγάλο χρονικό διάστημα τα κατάφεραν.

Οι Μαλτέζοι έγιναν πολύ επικίνδυνοι μετά το 75ο λεπτό. Πρώτα ο Ανδρέας Χριστοδούλου (82′) πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση και διατήρησε το 1-0 και λίγα λεπτά αργότερα (82′) η Μάλτα είχε δοκάρι.

Στο 90+ η Μάλτα ισοφάρισε σε 1-1.

Κύπρος: Χριστοδούλου, Ψάλτης, Κυπριανού, Σωτηρίου, Κορρέα, Φράγκου (66′ Μ. Ηλία), Γουήλερ (84′ Μαλεκκίδης), Σιόν, Μ. Σπόλιαριτς (73′ Παπαγεωργίου), Πίττας, Χατζηπασχάλης.