Φιλική νίκη της Εθνικής Παίδων στην Ρουμανία

By on 9 Αυγούστου, 2018 0 797 Views

Νικηφόρα συνέχισε τον κύκλο της προετοιμασίας της στη Ρουμανία η Εθνική Παίδων U17.

Στο χθεσινό φιλικό νίκησε την αντίπαλο της με 3-2 στο Αθλητικό Κέντρο της Ρουμανίας.

Ο Χρίστος Βενιζέλος στο 9ο πέτυχε το πρώτο γκολ της Εθνικής μας και οι Ρουμάνοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με 2-1 υπέρ τους με τέρματα που πέτυχαν στο 15′ και 29′.

Ο Χαράλαμπος Μελαναρκίτης στο 44΄ισοφάρισε σε 2-2 και στο 52ο λεπτό ο Κωνταντίνος Γεωργαλλίδης που μπήκε αλλαγή χάρισε τη φιλική νίκη στην Κύπρο.

Στο 74ο λεπτό ο Ανδρέας Χατζηγαβριήλ απέκρουσε πέναλτι διατηρώντας έτσι το 3-2.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Α. Χατζηγαβριήλ, Πιτσιλλίδη (41′ Ν. Κωνσταντίνου), Στ. Ανδρέου (41′ Ε. Αντωνίου), Ηρ. Χριστοδούλου (54′ Α. Χαραλάμπους), Καλογήρου, Ε. Ανδρέου (68′ Κόκκινος), Μελαναρκίτη, Βενιζέλο (65′ Χατζηγιάννης), Χαραλάμπους (48′ Γαβριήλ), Ορφανίδη (41′ Γεωργαλλίδης), Κουμπαρή (48′ Σατσιάς).

Την ερχόμενη Παρασκευή οι δύο ομάδες θα δώσουν νέο φιλικό παιχνίδι στο Βουκουρέστι.