16 Απριλίου, 2024
  • 16 Απριλίου, 2024

Ανησυχία για Σίλτελνφελντ στην Ανόρθωση

By on 6 Ιουλίου, 2018 0 2742 Views

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ανόρθωση κέρδισε τη Δυναμό Βράνιε με 2-1 και έκλεισε νικηφόρα, τον κύκλο των φιλικών της στη Βουλγαρία.

Οι Σέρβοι προηγήθηκαν στο 18ο, σκορ που διατήρησαν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση , χάρις σε γκολ των Ράγιος στο 50’ και του Σισέ στο 62’, έκανε την ανατροπή. Πιο συγκεκριμένα, ο Μπέκα στο 50′ έκανε την κατα μέτωπο επίθεση, δίνοντας την πάσα δεξιά στον Ράγιος, με το διαγώνιο σουτ του Ισπανού με το δεξί να καταλήγει στα δίχτυα της Δυναμό Βράνιε. Στο 62′ ο Ράγιος έκανε την επέλαση από δεξιά, επικράτησε σύγχυση στην εστία των Σέρβων, η μπάλα έφθασε στο Σισέ που καραδοκούσε εντός της περιοχής, ο οποίος με το δεξί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Δυναμό, σημειώνοντας το τελικό 2-1.

Εντεκάδα: Φιλγκέιρας, Χατζηπασχάλης, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο, Κοφί, Ιγκιεμπόρ, Βίκτορ, Ράγιος, Σισέ, Μικελτάντζε, Ντούρις

Πέρασαν ως αλλαγή οι Σωτηρίου, Κατσαράβα και Οικονομίδης.
** Εκτός για προληπτικούς λόγους έμειναν οι Πράνιτς και Στρούνα.

** Αποχώρησε λόγω κτυπήματος στα πρώτα λεπτά, ο Σίλτελνφελντ και αύριο θα διαφανεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του..